Elektroniczna Biblioteka VI LO

Szanowni Użytkownicy Biblioteki VI LO.

Uprzejmie informujemy, że od roku szkolnego 2017/2018 jesteśmy dla Was również biblioteką wirtualną MOL NET+

Dzięki temu możecie sami przeglądać zasoby biblioteczne korzystając z katalogu elektronicznego OPAC dostępnego poprzez przeglądarkę internetową, również na urządzeniach mobilnych. Logując się do systemu macie możliwość zdalnej rezerwacji wybranych pozycji, możecie śledzić informacje o tym, jaką książkę ostatnio wypożyczyliście bądź kiedy powinniście oddać wypożyczoną lekturę, żeby nie przekroczyć terminu zwrotu.

Elektroniczny katalog biblioteki znajdziecie pod adresem:  https://m001072.molnet.mol.pl

Katalog może przeglądać każdy, jednak żeby zarezerwować książkę lub sprawdzić stan konta należy się zalogować, a przed pierwszym logowaniem założyć konto użytkownika. Szczegółowe wskazówki jak tego dokonać oraz instrukcję obsługi katalogu znajdziecie w zakładce „Pomoc”.

Dla niezdecydowanych, na początek polecamy przygotowane przez bibliotekę tematyczne zestawienia książek, spośród których z pewnością każdy wybierze coś dla siebie. Znajdziecie je w zakładce „Zestawienia”.

Zapraszamy do korzystania z zasobów biblioteki VI LO. Z biblioteki mogą korzystać wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły, a także rodzice uczniów.

GODZINY PRACY BIBLIOTEKI

Poniedziałek   7.30 – 14.30

Wtorek            7.30 – 14.30

Środa              8.30 – 13.30

Czwartek        7.30 – 14.30

Piątek              7.30 – 11.30

17 października w czytelni odbył się Szkolny Konkurs ze znajomości ?Przedwiośnia? Stefana Żeromskiego zorganizowany z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W konkursie wzięli udział: Łukasz Andrysiak kl. 1A, Aleksandra Pietrzak kl. 1B, Magdalena Nowińska kl. 1C, Nikola Bardzińska kl. 1D, Mikołaj Kochański kl. 2A, Sibela Pinar kl. 2B1, Wiktoria Majewska kl. 2B2, Julia Wróblewska kl. 3A, Norbert Tokarewicz kl. 3B2, kl. 3B2, Aleksandra Drążkiewicz kl. 3C.

Zwycięzcy konkursu: Magdalena Nowińska kl. 1C – I miejsce, Norbert Tokarewicz kl. 3B2 – II miejsce, Nikola Bardzińska kl. 1D ? III miejsce. GRATULUJEMY!!!