O bibliotece

Elektroniczna Biblioteka VI LO

Szanowni Użytkownicy Biblioteki VI LO.

Uprzejmie informujemy, że od roku szkolnego 2017/2018 jesteśmy dla Was również biblioteką wirtualną MOL NET+

Dzięki temu możecie sami przeglądać zasoby biblioteczne korzystając z katalogu elektronicznego OPAC dostępnego poprzez przeglądarkę internetową, również na urządzeniach mobilnych. Logując się do systemu macie możliwość zdalnej rezerwacji wybranych pozycji, możecie śledzić informacje o tym, jaką książkę ostatnio wypożyczyliście bądź kiedy powinniście oddać wypożyczoną lekturę, żeby nie przekroczyć terminu zwrotu.

Elektroniczny katalog biblioteki znajdziecie pod adresem:  https://m001072.molnet.mol.pl

Katalog może przeglądać każdy, jednak żeby zarezerwować książkę lub sprawdzić stan konta należy się zalogować, a przed pierwszym logowaniem założyć konto użytkownika. Szczegółowe wskazówki jak tego dokonać oraz instrukcję obsługi katalogu znajdziecie w zakładce „Pomoc”.

Dla niezdecydowanych, na początek polecamy przygotowane przez bibliotekę tematyczne zestawienia książek, spośród których z pewnością każdy wybierze coś dla siebie. Znajdziecie je w zakładce „Zestawienia”.

W bibliotece VI LO udziela się informacji:

• bibliotecznych, np. jak korzystać z katalogów;
  • rzeczowych, np. dotyczących nieznanych wiadomości, faktów, dat lub polegających na wskazaniu źródeł bibliograficznych, pomocy w znalezieniu literatury na dany temat;
  • na temat sporządzania bibliografii załącznikowej, przypisów bibliograficznych.

Zapraszamy do korzystania z zasobów biblioteki VI LO. Z biblioteki mogą korzystać wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły, a także rodzice uczniów.