Home / Profile klas I

1B2 biologiczno-psychologiczny biologia język polski język angielski
1C matematyczno-przyrodniczy

(z dwiema specjalnościami)

matematyka chemia lub geografia język angielski

KLASA   1B1 (biologiczno-chemiczna)

1. Oddział pod patronatem Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.
  2. Przedmioty, za które przyznawane będą punkty w postępowaniu rekrutacyjno-kwalifikacyjnym:
    • biologia
    • chemia
  3. Program nauczania biologii wzbogacony o autorskie projekty Odyseja Biologii i Promocja zdrowia, udział w wykładach na ZUT, US i PUM oraz udział w projektach: Mam PUM (dla chętnych) oraz Licealista w świecie nauki (obowiązkowo). Kontynuacja projektu Zachodniopomorska Szkoła Ćwiczeń.
  4. Program nauczania chemii wzbogacony przez autorskie projekty Doświadczyć chemii oraz Zastosowanie matematyki w chemii oraz wykłady tematyczne i ćwiczenia laboratoryjne na ZUT i US.
  5. Chętni uczniowie uczestniczą w ogólnopolskim projekcie organizowanym przez Fundację DKMS, mającym na celu pozyskanie dawców komórek macierzystych  szpiku kostnego.
    • Kole biologicznym
    • Kole chemicznym
  7. Planowane wycieczki tematyczne, np. do Stralsundu i na Rugię (biologia) do Torunia (Centrum Chemii w Małej Skali). Możliwość wycieczek lokalnych (Zakłady Chemiczne w Policach, oczyszczalnia ścieków).
  8. Zainteresowani uczniowie mają możliwość przygotowania się do: Olimpiady Biologicznej, Olimpiady Ekologicznej, Olimpiady Wiedzy o Mózgu, Olimpiady Chemicznej oraz różnych konkursów przedmiotowych (np. Ogólnopolski Konkurs Alchemik, Ogólnopolski Konkurs Chemiczny im. Prof. A. Swinarskiego, Ogólnopolska Olimpiada Chemiczna dla Szkól Ponadpodstawowych organizowana przez Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, Wojewódzki Konkurs Chemiczny),  Olimpiady Języka Angielskiego.

KLASA 1B2 (biologiczno-psychologiczna)

1. Oddział pod patronatem Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie i przy współpracy z pracownikami naukowymi Instytutu Psychologii US. Współpraca z Centrum Psychologiczno-Edukacyjnym.
    • biologia
    • język angielski
  3. Program nauczania biologii wzbogacony o autorskie projekty Odyseja Biologii i Promocja zdrowia, udział w wykładach na ZUT, US i PUM oraz udział w projektach: Mam PUM (dla chętnych) oraz Licealista w świecie nauki (obowiązkowo). Działania w ramach zachowania trwałości projektu Zachodniopomorska Szkoła Ćwiczeń.
  4. Program nauczania języka polskiego wzbogacony o systematyczne wyjścia do szczecińskich teatrów, kin, muzeów oraz zagadnienia z zakresu psychologii (udział w wykładach w Instytucie Psychologii).
    • Kole biologicznym
    • Kole psychologicznym*
  7. Planowane wycieczki tematyczne, np. do Poznania (Instytut Psychologii, palmiarnia), do Stralsundu i na Rugię.
  8. Zainteresowani uczniowie mają możliwość przygotowania się do: Olimpiady Biologicznej, Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, Olimpiady Ekologicznej, Olimpiady Wiedzy o Mózgu, Olimpiady Języka Angielskiego oraz różnych konkursów przedmiotowych.

KLASA 1C (matematyczno-przyrodnicza) Dwie specjalności wybierane podczas procesu rekrutacji:
– Rozszerzenia pierwszej specjalności: matematyka, chemia i język angielski.
– Rozszerzenia drugiej specjalności: matematyka, geografia i język angielski.

1. Oddział pod patronatem Wydziału Elektrycznego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, Wydziału Ekonomicznego ZUT i przy współpracy z pracownikami naukowymi ZUT.
    • specjalność 1: chemia i język angielski
    • specjalność 2: geografia i język angielski
  3. Program nauczania matematyki wzbogacony o udział w wykładach prowadzonych przez pracowników ZUT, US i Politechniki Morskiej w Szczecinie.
  4. Program nauczania chemii wzbogacony wykładami tematycznymi na ZUT i US oraz ćwiczeniami laboratoryjnymi.
  5. Program nauczania języka angielskiego uzupełniony o projekt Język angielski z platformą edukacyjną TED oraz współpracę z Wydziałem Humanistycznym US (Filologia angielska).
    • Kole matematycznym Matematyka Ma Moc
    • Kole Informatyka użytkowa z elementami grafiki komputerowej
    • Kole geograficznym*
    • Kole chemicznym*
  7. Planowane wycieczki tematyczne, np. do Torunia – Centrum Chemii w Małej Skali, do Greiswaldu (udział w wykładzie w Instytucie Maxa Plancka oraz zwiedzanie elektrowni jądrowej).
  8. Zainteresowani uczniowie mają możliwość przygotowania się do: Olimpiady Matematycznej, Olimpiady Lingwistyki Matematycznej, Olimpiady Statystycznej, Olimpiady Chemicznej, Olimpiady Geograficznej, Olimpiady Przedsiębiorczości, Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej oraz różnych konkursów przedmiotowych (np. Międzyszkolne Zawody Matematyczne organizowane przez Wydział Matematyczno-Fizyczny US, międzynarodowy konkurs Kangur Matematyczny, ogólnopolski konkurs Alfik Matematyczny).

Uczniowie wszystkich klas pierwszych mogą uczestniczyć w:

• Szkolnym Kole Krajoznawczo-Turystycznym
  • Polsko-Niemieckiej wymianie uczniów
  • Kole języka angielskiego – ukierunkowanym na przygotowanie do certyfikatów.

* Wszystkie koła będą tworzone w zależności od zainteresowań uczniów i możliwości organizacyjno-finansowych szkoły; mogą mieć charakter międzyoddziałowy.