Home / Bez kategorii / Uroczyste zakończenie szkoły przez uczniów kl. IV

Uroczyste zakończenie szkoły przez uczniów kl. IV

Szanowne Grono Pedagogiczne, Rodzice, Drodzy Absolwenci i Uczniowie

Wydaje się, że tak niedawno sprawdzaliście swoje nazwiska na liście przyjętych w poczet uczniów VI Liceum, a za nami cztery wspólnie spędzone lata, zwieńczenie pracy na rzecz jak najlepszego przygotowania Was ? drodzy Absolwenci do egzaminu maturalnego, do egzaminu dojrzałości.

Wierzę, że nasza szkoła wypełniła w tym względzie swoje zadania na najwyższym poziomie, niemniej jednak, w szkole:   

Można przekazywać wiedzę, ale nie mądrość. Mądrość można znaleźć, można nią żyć, można się na niej wspierać, można dzięki niej czynić cuda, ale wypowiedzieć jej i nauczać nie sposób. Do wiedzy trzeba dołączyć doświadczenie, a to z kolei wymaga czasu, czasu, i to od Was zależy jak go wykorzystacie.

/Hermann Hesse/   

W życiu każdego człowieka przychodzi taki moment, w którym podejmuje decyzję wpływającą na jego przyszłe los, kiedy na skrzyżowaniu wielu dróg musi wybrać jedną z nich, nie wiedząc, dokąd ona prowadzi.
Życzymy, aby drogi wybierane przez was prowadziły do osobistego szczęścia, satysfakcji zawodowej, trwałych przyjaźni oraz szacunku i życzliwości osób, których będziecie na swojej drodze spotykać.

/Mario Puzo

W imieniu wszystkich nauczycieli gratuluję osiągniętych wyników w nauce, w sporcie, życzę prostych zadań w arkuszach egzaminacyjnych oraz wysokich wyników, a Rodzicom przekazuję wyrazy najwyższego szacunku i podziękowania za codzienny trud, okazywane wsparcie i zrozumienie dla szkolnych problemów.

Bożena Ulchurska-Jackowska
Dyrektor VI LO w Szczecinie

Skip to content