Home / Dla rodziców / Warsztaty z udziałem Anny Cieślak i Przemysława Wyszyński

Warsztaty z udziałem Anny Cieślak i Przemysława Wyszyński

Warsztaty z udziałem aktorów Anny Cieślak i Przemysława Wyszyńskiego pt.: “…A słowo ciałem się stało i … wciąż mieszka między Wami…” – kreowanie postaci scenicznych przy pomocy warsztatu i doświadczenia.

Dnia 21 listopada 2016 roku klasa 2b2 pod opieką profesor Teresy Witkiewicz uczestniczyła w warsztatach dotyczących gry aktorskiej, prowadzonych przez znaną polską aktorkę Annę Cieślak oraz aktora Przemysława Wyszyńskiego. Całe spotkanie odbyło się w Książnicy Pomorskiej .
W pierwszej części warsztatów, pani Ania opowiedziała, jak wyglądała jej droga do sławy. Ogromnym zaskoczeniem dla większości uczestników spotkania była wiadomość, że ukończyła ona VI Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, a nauczycielką języka polskiego była pani profesor Teresa Witkiewicz. Po krótkiej rozmowie między uczestnikami wydarzenia a aktorami, okazało się że życie aktora nie jest takie łatwe jak mogłoby się wydawać. Bardzo często (w znacznym stopniu) naruszana jest ich prywatność, a każde ważne wydarzenie z ich życia jest nagłaśniane i komentowane przez portale plotkarskie. Zarówno pani , jak i pan Przemysław wyraźnie zaznaczyli, że bardziej preferują grę aktorską w teatrze niż w filmach czy serialach .
W drugiej części spotkania pani Ania zaprezentowała uczestnikom warsztatów fragment roli, którą zagrała w Teatrze Współczesnym w Warszawie. Widzowie byli pod ogromnym wrażeniem, jak zwykła osoba, może przeistoczyć się w bohatera , którego aktualnie odgrywa. Jak młoda kobieta o pięknym głosie, może wydobywać z siebie głos schorowanej staruszki.
Po krótkiej prezentacji, publiczność miała możliwość zadać aktorom pytania. Pani Ania oraz pan Przemysław z radością udzielali odpowiedzi na każde z nich.
Na sam koniec uczniowie naszego liceum mogli przeprowadzić indywidualną rozmowę z aktorami, zrobić zdjęcia pamiątkowe czy poprosić o autograf. Uczniowie nalegali, aby aktorka przyjechała do naszego (i jej dawnego) liceum z wizytą. Aktorka obiecała rozważyć tę możliwość.