Home / Bez kategorii / 2 miejsce w etapie okręgowym XI Olimpiady Wiedzy o III RP

2 miejsce w etapie okręgowym XI Olimpiady Wiedzy o III RP

Miło nam poinformować, że Mateusz Lewicki (3a) zajął 2 miejsce w etapie okręgowym XI Olimpiady Wiedzy o III RP i uzyskał tytuł Laureata (wytypowanego do etapu centralnego – 17.06.2023).

Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

 

Olimpiada Wiedzy o III RP jest pierwszą inicjatywą Fundacji Polska Edukacja im. KEN, organizowaną w ramach Centrum COPTIOSH. Pierwsza jej edycja odbyła się w roku szkolnym 2012/13.

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o III RP jest tematyczną Olimpiadą skierowaną do uczniów szkół ponadpodstawowych, organizowaną jako forma kampanii społecznej promującej postawę rozwoju człowieka poprzez pogłębianie wiedzy na temat narodzin oraz funkcjonowania III Rzeczpospolitej ? m.in. jej genezy, konstytucji, ustroju, systemu politycznego i partyjnego, samorządu terytorialnego, organów władzy publicznej, prawa, społeczeństwa, przestrzegania praw człowieka, polityki zagranicznej czy członkostwa w organizacjach międzynarodowych. Celem Olimpiady jest ponadto promocja takich wartości jak: demokracja, tolerancja, patriotyzm i szacunek do własnej Ojczyzny oraz przybliżenie sylwetek ?ojców? i ?architektów? III RP.

Skip to content