Home / Bez kategorii / Lekcja obywatelska z radnymi miasta Szczecin

Lekcja obywatelska z radnymi miasta Szczecin

Dnia 26.10.2022 uczniowie klas 1a2 oraz 2a odwiedzili szczeciński Urząd Miasta i wzięli udział w spotkaniu dotyczącym funkcjonowaniu rady miejskiej.
Spotkanie prowadzili radni:Patryk Jaskulski oraz Łukasz Kadłubowski wraz z uczniem klasy 2a Bartoszem Bartman-Jarzembkiem. W trakcie poruszono różnorakie aspekty pełnienia mandatu radnego, codziennej pracy radnych oraz ich ostatnich działań dla miasta.
W otwartej dyskusji nasi uczniowie pytali o komunikację miejską, Szczecińską Kolej Metropolitalną, oszczędności wprowadzone przez miasto oraz tegoroczny budżet obywatelski.
Ponadto uczniowie mogli wziąć udział w testowych głosowaniach, przeważnie dotyczących aktualnych wyzwań przed jakimi staje miasto.
Po dyskusji wykonane zostało pamiątkowe zdjęcie; wizytę zakończyło zwiedzanie Urzędu Stanu Cywilnego.
Bartosz Bartman- Jarzembek, klasa 2a