Home / Bez kategorii / Sukcesy sportowe

Sukcesy sportowe

17 maja 2022 r. uczniowie VI LO  na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym, zdobyli II miejsce w zawodach lekkoatletycznych w ramach Licealiady.
W ogólnej punktacji na wszystkie biorące odział w zawodach szkoły, zdobyliśmy 580 punktów.
I miejsce zdobyło II LO – uzyskując 637 pkt.
Gratulujemy!

Uczennice naszej szkoły zdobyły 9 medali w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej w ramach Licealiady:

• Lena Klebieko (kl.1C)- 2 miejsce, bieg na 100 m, wynik: 13,56 sek.
  • Donata Kucharska (kl.2B) – 1 miejsce, rzut oszczepem, wynik: 32,43 m.
  • Aleksandra Chylińska (3B2) – 3 miejsce, rzut oszczepem, wynik: 24,95 m.
  • Jagoda Bilska (kl. 1C) – 1 miejsce, rzut dyskiem, wynik: 21,08 m.
  • Maja Typek (kl.2C) – 3 miejsce, skok wzwyż, wynik: 1,20 m.
  • Marta Jędrzejewska (kl.1B2) – 3 miejsce (ex aequo), skok wzwyż, wynik: 1,20 m.
  • Maria Bołąkowska (kl.3B2) – 3 miejsce, pchnięcie kulą, wynik: 7,08 m.
  • Joanna Rejer (kl.1B1) – 1 miejsce, skok w dal, wynik: 4,00 m.
  • Sztafeta 4×100 m – 2 miejsce, Joanna Rejer, Donata Kucharska, Amelia Kuceł (kl. 1B1), Lena Kleieko.

W zawodach wzięły również udział uczennice: Iga Pawelec 2a, Lena Sikorska, Oksana Grochowska 1a, Daria Skrzyńska 2a, Daria Badradinowa 2c, Marta Kruk 2c, Jagoda Mazurak 2b.

Reprezentacja męska naszego liceum zdobyła dwa medale.

• Maksymilian Szwic z klasy 3c został Mistrzem Szczecina w biegu na 800 metrów
  • Bartłomiej Marczyk(3c) zdobył brązowy medal w rzucie oszczepem.Ponadto naszą szkołę reprezentowali:

Piotr Bagniak 2c – bieg na 1500m (4 miejsce)
Jakub Czeladziński 2a – pchnięcie kulą

Kolejny dzień zawodów lekkoatletycznych w ramach Licealiady Szkół Ponadpodstawowych.

Chłopcy nie zajęli miejsc medalowych, ale walczyli dzielnie. Proszę pamiętać, że – logotyp męski – wśród uczniów płci męskiej jest dużo niższy, niż wśród uczniów technikum, którzy również wczoraj licznie stawili się na stadionie.

Sztafeta 4×100 m – W. Witek 2b, Sz. Klukiewicz 2a, K. Kasznia 2a, A. Zieliński 2a – VIII miejsce
4×400 m – B. Trzciński 2a, P. Olszewski 2a, M. Sobczak 2a, C. Pietras 3a – V miejsce ,
olimpijska – M. Szwic 3c, P. Brzeski 3a, I Dąbkowski 3b2, A. Derda 3b2 – IV miejsce,
szwedzka – 1 zespół – E. Sawera 2a, A. Lipiński 1b1, M. Miś 2b, M. Adamiuk 1a – VII miejsce,
szwedzka – 2 zespół – M. Gruszczyński 1b1, J. Szczepański 1b1, N. Giniewski 1b1, N. Zair 1b1 – VIII miejsce.

Srebrny medal w jednej ze sztafet dziewczęcych 4×100 m, wynikiem 56,38 sekund.
Były to: Joanna Rejer – 1B1, Donata Kucharska – 2B, Amelia Kuceł – 1B1, Lena Klebieko – 1C.
Dziewczęta biorące udział w drugiej sztafecie zdobyły 6 miejsce na 9 startujących, dzielnie walcząc do końca.
Skład: klasa 1B2 – Natalia Sell, Lena Sikorska, Weronika Pisarska, Natalia Konarska.