Home / Bez kategorii / Zajęcia na Katedrze Technologii Chemii Nieorganicznej i Inżynierii Środowiska  ZUT w Szczecinie

W dniach 21 i 22 kwietnia 2022 r. uczniowie klas 3B1 i 3B2 uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez pracowników Katedry Technologii Chemii Nieorganicznej i Inżynierii Środowiska  ZUT w Szczecinie.

Uczniowie mogli samodzielnie wykonać syntezy chemiczne na pograniczu chemii podstawowej i nowoczesnych badań w zakresie technologii chemicznej otrzymując nanokrystaliczne związki metali: żelaza, kobaltu i molibdenu.

Gospodarzami na Starej Chemii byli dr. hab. inż. Dariusz Moszyński, prof. ZUT, oraz doktoranci: Aleksander Albrecht, Paweł Adamski, Artur Jurkowski i Agnieszka Wojciechowska.