Home / Bez kategorii / Konkurs ortograficzny dla dzieci i dorosłych

Konkurs ortograficzny dla dzieci i dorosłych

Portal www.dyktanda.pl serdecznie zaprasza do udziału w Dyktandzie Zimowym – organizowanym na przełomie roku, w okresie przerwy od zajęć szkolnych.
Czym można zająć się w domu podczas zbliżających się ferii? Można udowodnić znajomość ortografii i zawalczyć o nagrody rzeczowe! Do tej rozwijającej zabawy pod nazwą Dyktando Zimowe zachęca serwis edukacyjny Dyktanda.pl.
Zamysłem Dyktanda Zimowego jest zaproponowanie uczniom oraz dorosłym, pożytecznej rozrywki połączonej z utrwalaniem zdobytej w szkole praktycznej wiedzy. Do tego dodano pierwiastek zdrowej rywalizacji o nagrody rzeczowe.
Dyktando Zimowe rozpocznie się wraz z początkiem przerwy świątecznej w szkołach (23.12.2020 r.) i potrwa aż do końca ferii, czyli do 17 stycznia 2021 r. W tym przedziale czasu w portalu będą stopniowo publikowane kolejne dyktanda konkursowe. Łącznie przewidziano ich 100! Za rozwiązanie każdego z dyktand konkursowych uczestnik będzie otrzymywał odpowiednią liczbę punktów. Nagradzana będzie poprawność udzielanych odpowiedzi oraz czas rozwiązania dyktanda – im szybciej (a przy tym poprawnie), tym lepiej.
Suma punktów będzie przedstawiana w rankingu, który wskaże laureatów. Nagrody rzeczowe otrzyma aż dwudziestu uczestników! Zdobywcy trzech pierwszych miejsc będą mogli wybrać zestawy klocków LEGO oraz poduszki relaksacyjne z oferty Relaksacyjne.pl<https://Relaksacyjne.pl>. Nagrodami za uplasowanie się na miejscach 4-6 będzie wybrana poduszka relaksacyjna oraz książka. Natomiast uczestnicy, którzy znajdą się na miejscach 7-20, otrzymają książki od sponsorów. Organizator postarał się o to, aby żaden z uczestników nie odszedł z pustymi rękami. Każdy, kto zdecyduje się wziąć udział w Dyktandzie Zimowym, dostanie miesięczny dostęp próbny do portalu Legimi.
Dyktanda w serwisie Dyktanda.pl rozwiązuje się poprzez uzupełnianie zadanego tekstu zgodnie z zasadami ortografii, wstawiając w poszczególne słowa odpowiedniej formy zapisu głosek: h/ch, u/ó, ż/rz. Popularność serwisu wyraźnie pokazuje, że jest to intuicyjny sposób utrwalania zasad ortografii. Chętnie korzystają z niego zarówno młodsi uczniowie, jak i nastolatkowie oraz dorośli.
Konkurs prowadzony jest w całości online, a uczestnictwo w nim jest bezpłatne. Zachęcamy do założenia konta użytkownika w portalu Dyktanda.pl i do dołączania do wspólnej zabawy w ramach Dyktanda Zimowego.
Zapisy do konkursu odbywają się pod adresem: https://dyktanda.pl/konkursy/dyktando-zimowe
Materiały graficzne konkursu (loga, banery) można znaleźć na naszym dysku google:  https://drive.google.com/drive/folders/1ySjGf83sOa_snpYNZs-0x6HvdDL_4hH4?usp=sharing
Powodzenia!