Home / Bez kategorii / Wielki start konkursów!

Wielki start konkursów!

Drodzy uczniowie! Przed nami święta, Sylwester, a potem  ferie – czyli długi oddech od telenauczania. Na pewno jesteście zmęczeni, a być może macie nawet dosyć siedzenia przed komputerem? Ale jak tu się nie nudzić w czasie, gdy i tak skazani jesteśmy na siedzenie w domach?

Jest na to pomysł!

Jako Rada Rodziców zapraszamy do udziału w wybranych przez was konkursach. Co ważne – wasze wybory tak się nam spodobały, że zdecydowaliśmy się ogłosić nie jeden, a TRZY konkursy, które zebrały najwięcej głosów. I mamy dla was oczywiście świetne nagrody, na które zdecydowaliśmy się przeznaczyć aż 6 tysięcy złotych! Warto więc uruchomić swą kreatywność, zdolności artystyczne i wyobraźnię. Na efekty waszych prac czekamy do 20 stycznia 2021. Nagrody będą przekazane w formie voucherów do wybranych sklepów (do wyboru EMPIK, MediaMarkt, Decathlon).

Przed przygotowaniem i wysłaniem prac koniecznie przeczytajcie regulaminy!

 

1. Konkurs Filmowy JA KONTRA COVID.

W ramach konkursu zapraszamy do tworzenia filmów, które udowodnią, że sytuacja pandemii może być znakomitym wyzwalaczem kreatywności, fantazji i świeżości w uczniach LO 6. Twórczość ma także pokazać jak młodzi ludzie i ich najbliżsi radzą sobie w codziennym zmaganiu z pandemią. Liczymy na filmy inteligentne, odważne, dowcipne, zaskakujące, abstrakcyjne, dziwne, zakręcone, a nawet szalone – o ile oczywiście nie naruszają prawa, elementarnych zasad przyzwoitości i regulaminu konkursu.

Podstawowe zasady konkursu:

Przygotowanie krótkiej formy filmowej (do 5 minut). Twórcy filmu mogą wykorzystać i łączyć różnego rodzaju gatunki filmowe (np. dokument, wywiad, reportaż, teledysk, animacja, techniki łączone).

Film można wykonać dowolną techniką przy użyciu dowolnego urządzenia multimedialnego, np. telefon komórkowy, tablet, aparat fotograficzny, kamera, oprogramowanie do animacji.

UWAGA: pamiętajcie, że jeśli używacie telefonu komórkowego, to nagrywamy w POZIOMIE, bo filmy trafią do serwisu YouTube.

Szczegóły na temat przygotowania technicznego, wysyłki i ograniczeń związanych z prawami autorskimi w Regulaminie konkursu filmowego

 

2. Konkurs fotograficzny: A Z MOJEGO OKNA WIDZĘ…

Celem konkursu jest wyzwolenie kreatywności i uważnego spojrzenia na świat w sytuacji pandemii. Ograniczenie w możliwości przemieszczania się jest w tym przypadku szansą na nowe spojrzenie na otaczającą nas rzeczywistość. Fizyczne okna w domach uczniów staną się symbolicznymi oknami na świat. Warunkiem przystąpienia do konkursu jest wykonanie zdjęć “z okna” mieszkania lub domu ucznia.

Podstawowe zasady konkursu:

Technika i format wykonania fotografii są dowolne. Dopuszcza się także dowolną obróbkę programami graficznymi i inne zabiegi zwiększające wartość artystyczną pracy.

Dopuszcza się wykonanie kolażu z większej ilości zdjęć, ale muszą one mieścić się w ramach jednej pracy.

Jeżeli na fotografii konkursowej znajduje się wizerunek osoby/osób, uczestnik przesyłając fotografię zobowiązany jest do dołączenia pisemnego oświadczenia osoby/osób znajdującej się na fotografii na wyrażenie zgody na nieodpłatną publikacje tego wizerunku.

Prace należy przesłać wyłącznie w formie elektronicznej (jako załącznik) na adres e mail:  rrlo6szczecin@gmail.com  w tytule podając Konkurs fotograficzny. W treści maila należy podać imię i nazwisko oraz klasę ucznia.

Szczegóły w Regulaminie konkursu fotograficznego

3. Konkurs – zaprojektuj motyw graficzny maseczki ochronnej na twarz

To konkurs wyjątkowo na czasie, w końcu mamy szansę chodzić w maseczce z motywem zaprojektowanym przez uczniów dla uczniów!  Zaprojektowany motyw ma nawiązywać do szeroko rozumianego hasła “My z LO 6”. Symbolika grafiki może odnosić się do nazwy szkoły, jej patrona, budynku, historii, aktualnych wydarzeń. Nie narzucamy wizji artystycznej, ale zachęcamy do spojrzenia na LO 6, jako swego rodzaju otwartą twórczą inspirację. Najciekawszy projekt/projekty zostaną wykorzystane do produkcji oryginalnych maseczek, przekazanych do użytkowania uczniom i nauczycielom.

Podstawowe zasady konkursu:

Motyw graficzny musi zmieścić się w prostokącie 15×20 cm (15 cm szerokości, 20 cm wysokości).

Technika wykonania grafiki jest dowolna, mogą to być prace w wersji elektronicznej, zarówno wektorowej, jak i rastrowej. Prace mogą być też wykonane w wersji tradycyjnego malunku, grafiki, szkicu na płótnie lub na papierze.

Jedna osoba może zgłosić na konkurs maksymalnie 1 pracę.

Szczegóły w Regulaminie konkursu Maseczka