Home / Dla kandydatów / Projekty polsko-niemieckiej wymiany młodzieży

Projekty polsko-niemieckiej wymiany młodzieży

W marcu i październiku 2019 roku odbyły się spotkania uczniów VI LO i Widukind-Gymnasium w Enger. Dzięki dofinansowaniu z Polsko- Niemieckiej Współpracy Młodzieży mogliśmy przeżyć niezapomniane dwa tygodnie. Tydzień w Enger i tydzień w Szczecinie były pełne wycieczek, zwiedzania, ale przede wszystkim dobrej zabawy. Mogliśmy zobaczyć, czym różni się życie rodzinne i szkolne w Polsce i w Niemczech, a także nauczyć się języka. Niektórzy z nas do dzisiaj utrzymują kontakt z kolegą/koleżanką z wymiany, a ja będę miał to szczęście nieraz jeszcze spotkać się z moim niemieckim przyjacielem.

Jędrzej –  kl. 2D

Uważam, że wymiana polsko-niemiecka była ciekawym doświadczeniem. Dzięki wymianie miałam możliwość poznania kultury i historii Niemiec,  nawiązania kontaktu z ludźmi w moim wieku oraz podszkolenia się w dwóch językach obcych – niemieckim i angielskim. Odwiedziłam miasta, w których wcześniej nie byłam, takie jak Bremen czy Herford. Myślę, że jest to wycieczka, na którą warto pojechać i chętnie wezmę w niej udział również w tym roku.

Zuzanna –  kl.2C

Moim zdaniem wymiana polsko-niemiecka była ciekawym doświadczeniem. Dała mi możliwość podszkolenia i poprawienia się z dwóch języków obcych: angielskiego  i niemieckiego. Poznałam tam także wiele wspaniałych osób, z którymi utrzymuję kontakt  do dzisiejszego dnia. Odwiedziłam wiele interesujących miejsc i poznałam historię i kulturę Niemiec. Podsumowując, bardzo mi się podobało i chętnie wzięłabym udział jeszcze raz.

Julia –  kl. 2C