Home / Dla kandydatów / Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości

13 listopada 2017 r. wszyscy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w obchodach Święta Niepodległości, przygotowanych przez klasę 3a pod opieką p. Dariusza Okonia.

Tematem przewodnim były “Drogi Polaków do niepodległości w czasie I wojny światowej w latach 1914 ? 1918″, przybliżające znaczenia wydarzeń I wojny światowej w przywróceniu niepodległego bytu Rzeczypospolitej. Głównym prelegentem uroczystości był zaproszony przez uczniów klasy 3a nauczyciel historii p. Rafał Zommer, który w swoim wystąpieniu przybliżył uczniom problem z tożsamością na tzw. “Ziemiach odzyskanych” i oddziaływania I wojny światowej na nasze rodziny. Podczas spotkania została zaprezentowana broń i uzbrojenie powodujące największe straty w ludziach i realia tzw. wojny pozycyjnej oraz umundurowanie i ekwipunek żołnierzy Legionów Polskich (piechura i kawalerzysty) w wykonaniu statystów.