Home / Dla kandydatów / Z wizytą w Międzynarodowym Centrum Nowotworów Dziedzicznych Zakładu Genetyki i Patomorfologii PUM w Szczecinie

W sobotę tj. 22 kwietnia czworo uczniów z klas “medycznych” naszej szkoły pod opieką p. Moniki Łuczak wzięło udział w konferencji połączonej z warsztatami pt.”Genetyka dla edukacji rodziny”, organizowanej przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wspierania Rodzin z Predyspozycjami do Nowotworów Dziedzicznych. Zajęcia podzielone zostały na część wykładową prowadzoną przez prof. Jana Lubińskiego (PUM), dr Tomasza Gromińskiego (PUM), oraz dr Edytę Balejko (ZUT), która dotyczyła profilaktyki nowotworowej, metod diagnostyki mutacji materiału genetycznego a także diety przeciwnowotworowej i przeciwzapalnej. W części laboratoryjnej natomiast uczniowie mieli okazję samodzielnie pracować nad metodą PCR i elektoforezą. Miłym zakończeniem warsztatów było samodzielne sporządzenie zdrowych koktajli i poczęstunek zdrowymi przekąskami.