Home / Dla kandydatów / Polsko-niemiecka wymiana młodzieży

Polsko-niemiecka wymiana młodzieży

W ramach współpracy ze szkołą partnerską z Niemiec Widukind-Gymnasium Enger po raz kolejny odwiedziliśmy Nadrenię Północną-Westfalię.

Jak zawsze zostaliśmy ciepło przyjęci przez gospodarzy, którzy zapewnili nam atrakcyjny program pobytu. Wspólnie z niemieckimi kolegami uczestniczyliśmy w zajęciach lekcyjnych, co dało nam możliwość porównania organizacji życia szkolnego w obu krajach. Dzięki zakwaterowaniu u rodzin niemieckich mogliśmy lepiej poznać życie codzienne w Niemczech.

Odbyliśmy wycieczki do dwóch miast: stolicy Dolnej Saksonii – Hanoweru oraz słynącego z przepięknej renesansowej zabudowy Lemgo.

Pracując nad projektem, udzieliliśmy wywiadu dziennikarzom dwóch niemieckich gazet Neue Westfälische i Westfalen-Blatt, które opublikowały artykuły na temat naszej polsko-niemieckiej współpracy.

Cieszymy się na rewizytę naszych gości, którą zaplanowaliśmy na przełomie maja i czerwca:)

Nasz pobyt w Enger w przeważającej części został sfinansowany przez Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Pomerania ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.