Home / Dla rodziców / Sesja sleeveface w bibliotece VI LO

Sesja sleeveface w bibliotece VI LO

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych uczniowie klasy 1A: Justyna Zalewska, Weronika Powałka, Julia Serowiecka, Wiktoria Ogonowska i Robert Skowroński zorganizowali 5 października w naszej bibliotece sesję zdjęciową sleeveface, której główną bohaterką była książka. Uczniowie wykonali zdjęcia, na których widoczna jest okładka książki, sfotografowana w ten sposób, że łączy się z sylwetką osoby, stanowi jej przedłużenie czy dopełnienie.
W czasie sesji uczniowie wykorzystali książki: Kerstin Gier, Zieleń szmaragdu; J.R.R. Toolkien, Hobbit; Lauren Oliver Requiem; K. Terechowicz, W. Cesarz, Czego pragnie Maryla; Dan Brown, Inferno; Alice Munro, Miłość dobrej kobiety; Alice Munro, Dziewczęta i kobiety; Jostein Gaarder, Świat Zofii.
Wszystkie książki, będące przedmiotem sesji, dostępne są w naszej szkolnej bibliotece.
Efekty pracy uczniów są interesujące, wynikają z inwencji twórczej i kreatywności jej autorów. Autorzy już dziś zapowiadają kolejną sesję sleeveface i obiecują jeszcze lepszy efekt swojej pracy.
Okazja do kolejnej sesji będzie niedługo, ponieważ nowe książki z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, w którym to programie nasza szkoła uczestniczy, trafią do naszej biblioteki już wkrótce.