Home / Dla rodziców / Obóz Integracyjny 2016

Obóz Integracyjny 2016

Przez trzy dni, od 5 do 7 września 2016 roku uczniowie klas pierwszych z wychowawcami: paniami M. Łuczak, P. Hajdamowicz, M. Bohonos i panem M. Płatkowskim, Radą Pięciu i opiekunką panią M. Sadkowską, oraz nauczycielami wychowania fizycznego panią J. Czają i panem P. Kulą przebywali na obozie integracyjnym w ośrodku ?Wrzos? w Łukęcinie. Dopisała nam znakomita pogoda, która sprzyjała zajęciom sportowym, zabawom matematycznym i polonistycznym. Pierwszą część konkursowych zmagań ex aequo wygrały klasy Ia i Ib2. Rozstrzygnięcie konkursu na najbardziej zintegrowaną i aktywną klasę nastąpiło w ostatnim dniu, gdy każda z klas wykonała na plaży swoje logo z piasku. Ten tytuł Rada Pięciu przyznała klasie 1b1. Zapytany o tegoroczny obóz przewodniczący Rady, Paweł Michalik powiedział: wyjazd integracyjny jest ważny nie tylko dla wychowawców i nowych uczniów, ale także dla szkolnej samorządności. To właśnie podczas tych trzech pierwszych w szkole dni Rada Pięciu sprawdza, jak pierwszaki poradzą sobie z niełatwymi zadaniami, które będą musieli wykonać w trakcie trzech lat nauki. W tym roku nowi uczniowie wykazali się niebywałą kreatywnością i zmysłem organizacyjnym. Dlatego jestem spokojny, że wszelkie imprezy szkolne przez nich zorganizowane będą przyciągać uwagę starszych kolegów. Znakomitą organizację wyjazdu zawdzięczamy pani A. Roman, a sprawozdanie z pobytu w Łukęcinie przygotowała pod czujnym okiem pani A. Kurtycz redakcja ?Zbliżeń?.

P. Sitarska i M. Rubin, IIaL2016