Home / Dla rodziców / Dzień Niepodległości

Dzień Niepodległości

11 listopada to ważna data dla wszystkich Polaków. Tego dnia Polska odzyskała niepodległość po 123 latach zaborów. Na szkolnym apelu w dniu 10.11.2016 r. poświęconym rocznicy tego święta, wszystkim uczniom zostały przypomniane najważniejsze wydarzenia i postacie z tego okresu oraz pieśni patriotyczne nawiązujące do tamtych wydarzeń.

Dnia 10 listopada 2016 r. z okazji Dnia Niepodległości klasy 1C i 2C wraz z wychowawczyniami p. Anetą Mika oraz p. Magdaleną Bohonos obejrzały spektakl teatralno-muzyczny w Szczecińskiej Sali Koncertowej “Drogi Polaków do wolności” przygotowany przez młodzież z Zespołu Szkół nr 5. Jego tematyk? była najnowsza historia Polski ? niepodległościowe drogi Polaków od roku 1945 do 1989. Dziękujemy za muzyczną lekcję historii.
11 listopada 2016 r. klasa IIa odwiedziła pierwsze w kraju muzeum poświęcone historii polskiej emigracji. Muzeum Emigracji w Gdyni przedstawia historię wyjazdów Polaków z ziem polskich w najróżniejsze części świata na przestrzeni setek lat. Emigracji za  chlebem, w poszukiwaniu wolności i innego życia.