Home / Dla rodziców / Bawmy się Matematyką

Bawmy się Matematyką

W ramach projektu ?Bawmy się Matematyką? nasza szkoła, wraz z 2977 szkół z całego świata, 30 września br. uczestniczyła w Akcji Edukacyjnej ?Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia? (ŚDTM).
Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić uczniów do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.
?Tabliczkowa wiedza? uczniów sprawdzona została podczas krótkich egzaminów. Egzaminowani byli uczniowie wszystkich klas, natomiast egzaminatorami w tym roku byli przedstawiciele klas pierwszych i drugich, zasiadający w specjalnych Komisjach Egzaminacyjnych. Uczniowie byli niezwykle zmotywowani pełnieniem ważnej funkcji. Akcja odbyła się pod opieką nauczyciela matematyki, Pani mgr Barbary Kowalskiej, która czuwała nad poprawnością przeprowadzanych egzaminów.
Sporym zaskoczeniem dla uczniów były zadania egzaminacyjne, ponieważ polegały na mnożeniu i dzieleniu pisemnym w zakresie od 100 do 1000. Zmierzyć się z zadaniami można było na każdej z przerw, z czego uczniowie szkoły bardzo ochoczo korzystali. Poświęcając swój czas wolny na doskonalenie tabliczki mnożenia uczniowie udowodnili, że cel akcji został osiągnięty .
Przygotowanie do ŚDTM trwały dwa tygodnie. Uczniowie klas 1A i 1B1 przygotowali skomplikowane zadania, natomiast uczniowie klas 2B1 i 2B2 ozdobili szkołę gazetkami tematycznymi, przygotowali stanowiska do prac Komisji Egzaminacyjnych oraz certyfikaty dla wszystkich uczniów.
Podczas ŚDTM w naszej szkole wyłonionych zostało 216 Ekspertów Tabliczki Mnożenia. Serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, ze uzyskane wyniki i imienna legitymacja będą motywacją do dalszego pogłębiania wiedzy matematycznej oraz udziału w następnych akcjach w ramach projektu ?Bawmy się Matematyką?.