Home / Dla kandydatów / Warsztaty dla młodych dziennikarzy w home.pl

Warsztaty dla młodych dziennikarzy w home.pl

W środę 22 listopada 2017 r., z ogromną radością, skorzystaliśmy z zaproszenia “Kuriera Szczecińskiego” oraz firmy technologicznej home.pl i wzięliśmy udział w warsztatach dla młodych dziennikarzy pt.: “Prowadzenie gazetki szkolnej w formie blogu na platformie wordpress”. Sześcioro uczniów naszej szkoły, z klas humanistyczno-medialnych, poznało zasady pracy w dwóch aplikacjach umożliwiających tworzenie gazety w formie blogu oraz umieszczanie artykułów w chmurze. Każdy uczestnik warsztatów miał do dyspozycji laptop, co umożliwiło wykorzystanie zdobytej wiedzy w praktyce pod czułym okiem prowadzących. Blisko trzygodzinne spotkanie przebiegło w miłej atmosferze i z pewnością zachęciło do wdrożenia zdobytej wiedzy oraz umiejętności do codziennej pracy w gazetce szkolnej.