Wszystkie osoby zainteresowane Jubileuszem prosimy o rejestracje i dokonywanie wpłat, które pozwolą nam na dokonywanie zamówień i zakupów pamiątek jubileuszowych.

Spotkanie inaugurujące obchody 70-lecie Szkoły

FCh VILO S

W dniu 16 czerwca 2019 r. w godz. 12.00 – 14.00 (w czasie trwania Dni Morza 2019)

na żaglowcu STS Fryderyk Chopin

na zaproszenie właściciela żaglowca Pana Piotra Kulczyckiego (absolwenta VI LO w Szczecinie)
z udziałem zastępcy Prezydenta Miasta Szczecin Krzysztofa Soski (absolwenta VI LO w Szczecinie),

odbędzie się spotkanie Absolwentów, Uczniów i Pracowników Szkoły – inaugurujące obchody 70-lecia VI Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Szczecinie.

Wstęp wolny.

Miłym biletem wstępu (oczywiście niekoniecznym) będzie okazanie np. pamiątki z okresu nauki w VI LO.

Jubileusz 70-lecia VI Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie

Wspomnienia są jak perły: mają w sobie coś z klejnotów i coś z łez.

Kochani Absolwenci i Przyjaciele Szóstki!

Wielkimi krokami zbliża się 70-lecie VI LO, dlatego pragniemy zaprosić wszystkich chętnych do współpracy w przygotowaniu tego jubileuszu. Aby godnie uczcić Szanowną Jubilatkę, chcemy stworzyć monografię naszej szkoły, a także wydać numer specjalny gazety szkolnej Zbliżenia upamiętniający 100 niezwykłych osobowości Szóstki. Jednak bez Waszej pomocy będzie nam bardzo trudno. Przesyłajcie swoje propozycje, zdjęcia i wspomnienia na adres sekretariat@lo6.szczecin.pl lub kontaktujcie się z nami telefonicznie (91-484-60-88), a my wyślemy redaktorów naszej gazety, by spisali Wasze wspomnienia.

Uroczystości związane z 70-leciem szkoły będą odbywać się 27 i 28 września 2019 roku.

Piątek 27 września 2019 r.:

9:00 Msza Święta

12:00 Uroczysta Akademia w Teatrze Współczesnym.

Spotkania Absolwentów w klasach.

Sobota 28 września 2019 r.:

Ognisko i rozgrywki rekreacyjno-sportowe.

Pamięci Tych, którzy odeszli …

Bal Absolwentów (organizacja i koszty balu są uzależnione od liczby zgłoszeń).

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w balu o kontakt z absolwentami organizującymi to przedsięwzięcie:
Panią Joanna Orymowską – j.orymowska@gmail.com, tel. 508 513 267
lub Panem Adamem Organiszczakiem – adam.organiszczak@gmail.com, tel. 512 916 191

W dniu 29 września (niedziela) szkoła może być udostępniona „na życzenie”.

W sobotę 9 czerwca 2018 r.odwiedzili naszą szkołę maturzyści sprzed 50 lat, dokonali pamiątkowego wpisu w  kronice i złożyli swoje podpisy na podarowanej grafice szkoły.  Wizyta w szkole trwała ok. 2 godzin. Wspominali znajomych, nauczycieli i naukę w szkole,  w klasie nr 7 –  był nauczany język łaciński, a biologia – tak jak dziś w klasie nr 4. Pamiętali mieszczący się w obecnym Klubie uczniowskim – basen.

Już teraz Państwo zadeklarowali chęć uczestniczenia nie tylko w obchodach, ale też w przygotowaniu Jubileuszu 70 lecia naszego liceum. Bardzo dziękujemy i czekamy na ponowne spotkanie.

Formularz zgłoszeniowy

Prosimy o wypełnienie niniejszego formularza i wysłanie go w wersji elektronicznej na adres sekretariat@lo6.szczecin.pl lub dostarczenie go w wersji wydrukowanej do sekretariatu szkoły.