Home / Dla kandydatów / Komórkomania

Komórkomania

Komórkomania to nie moda na lepszy model telefonu… to moda na ratowanie czyjegoś życia. Jak?
Za pomocą komórki. Ale nie tej, którą nosisz w kieszeni, tylko tej, którą nosisz w swoim ciele….
Artykuł z Kuriera Szczecińskiego z dnia 19 marca 2019 r.: Uczniowie wszystkich klas VI Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie włączyli się w piątek w akcję “Zachodniopomorska #Komórkomania”. Przekonywali, że warto zostać dawcą szpiku. Dzięki ich działaniom zwiększyła się baza potencjalnych dawców komórek macierzystych…

Publikacja z dnia 11.03.2019 r.

Drodzy Rodzice, Uczniowie i Nauczyciele!
Zapraszamy do włączenia się do akcji
“Komórkomania w VI LO” , która ma na celu pozyskanie potencjalnych dawców komórek macierzystych szpiku kostnego.
Pobranie wymazów z jamy ustnej od osób chętnych, które ukończyły 18 lat, odbywać się będzie w piątek tj.15.03 w godzinach 9.00 – 14.00 w gabinecie pedagoga szkolnego.
Rodziców chętnych do zostania potencjalnym dawcą szpiku kostnego zapraszamy także w czwartek w trakcie zebrań z rodzicami w naszej szkole tj.14.03 w godzinach 16:30 – 18:30 na I piętrze przy sekretariacie.
Drodzy Uczniowie!
W piątek można wesprzeć akcję poprzez ubiór w kolorach biało – czerwonych.
Opiekunem akcji i osobą udzielającą informacji jest Pani Monika Łuczak sala nr 4.
” DKMS – POKONAJMY NOWOTWORY KRWI “