Home / Dla rodziców / Spotkania z prawem

Spotkania z prawem

Od września tego roku szkolnego klasa humanistyczno- medialna, 2A bierze systematycznie udział w wykładach o tematyce prawnej, prowadzonych przez radcę prawnego Bartłomieja Tyndyka.
Zajęcia, które odbyły się do tej pory miały za zadanie podniesienie naszej wiedzy na temat naszych praw w kontekście np. nabywania dóbr. Dowiedzieliśmy się też wielu przydatnych informacji np. na temat tego, jak sprytnie sprzedawcy manipulują klientami, a także jak takowej manipulacji się wystrzegać. Ponadto klasa miała szansę wziąć udział w inscenizacji rozprawy. Przebiegała ona tak, jak w rzeczywistości spisano protokół, odbyły się przesłuchania świadków, a sędzia wraz z ławnikami wydali wyrok w opraciu o kodeks karny. Uczniowie mieli przypisane role i chętnie wcielili się w oskarżonych, poszkodowanych, adwokatów czy świadków. Klasa humanistyczna w ciekawy, niecodzienny sposób zdobyła wiedzę z zakresu prawa, oraz o pracy poszczególnych pracowników sądu.
Następne zajęcia poświęcone będą kodeksowi pracy, co z pewnością zaowocuje znajomością niezbędnych pojęć potrzebnych do zawierania zgodnych z prawem i własnymi oczekiwaniami umów.

Dominika Hajduk, klasa 2a

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *