Home / Dla kandydatów / 100-lecie NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI

100-lecie NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI

Dotychczasowe działania:

Historia ze starych zdjęć i sesja zdjęciowa sleevace 1 i 2 tydzień października .

Czwartkowe  październikowe czytanie na początku każdej lekcji wybranej książki, która uświetni rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Konkurs ze znajomości Przedwiośnia

17 października w czytelni odbył się Szkolny Konkurs ze znajomości Przedwiośnia Stefana Żeromskiego zorganizowany z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W konkursie wzięli udział: Łukasz Andrysiak kl. 1A, Aleksandra Pietrzak kl. 1B, Magdalena Nowińska kl. 1C, Nikola Bardzińska kl. 1D, Mikołaj Kochański kl. 2A, Sibela Pinar kl. 2B1, Wiktoria Majewska kl. 2B2, Julia Wróblewska kl. 3A, Norbert Tokarewicz kl. 3B2, kl. 3B2, Aleksandra Drążkowska kl. 3C.

Zwycięzcy konkursu: Magdalena Nowińska kl. 1C – I miejsce, Norbert Tokarewicz kl. 3B2 – II miejsce, Nikola Bardzińska kl. 1D – III miejsce. GRATULUJEMY!!!

Moda w literaturze polskiej XX-XXI w.  – pokaz mody.

25 października na korytarzu szkolnym odbył się pokaz mody: Moda w literaturze polskiej XX-XXI wieku, zorganizowany z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

W pokazie wzięły udział klasy: 1A, 1B, 2B2 i 2C. W trakcie prezentacji kostiumów do wybranych utworów literackich można było również oglądać prezentację multimedialną przedstawiającą ważne dla niepodległej Polski wydarzenia historyczne, kulturalne i literackie.

Miejsca klas biorących udział w pokazie: miejsce I zajęły wspólnie klasy:  1B i 2B2, miejsce II – klasa 2C, miejsce 3 – klasa 1A. Gratulujemy!!!

MARATONIE PISANIA LISTÓW DO OJCZYZNY przez uczniów VI LO 15 czerwca 2018 r. dający możliwość odniesienia się do swojej narodowej tożsamości budowanej na przestrzeni wieków przez pryzmat różnych wydarzeń historycznych, zastanowienia się nad poczuciem dumy narodowej, a także skonfrontowania Ojczyzny z innymi krajami.

Wystawa plakatów SŁAWNI CHEMICY NIEPODLEGŁEJ POLSKI maj 2018 r.

Festiwal krzyżówek CHEMIA W SŁUŻBIE NIEPODLEGŁEJ POLSKI maj 2018 r.

Spotkania z zaproszonymi gośćmi 10.04.2018 r. klasy 3b1 i 3b2

• Spotkanie młodzieży z byłą nauczycielką VI Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie Stanisławą Kociełowicz Iskierką, Dziewczyną wyklętą. Przybliżenie drogi życiowej Pani Profesor: harcerstwa z konspiracyjnego Związku Harcerstwa Polskiego w Wilnie, tajnego nauczania, walki w szeregach AK, a potem Gułagu w dalekiej Syberii (głód, ciężka praca, poniżanie godności ludzkiej) oraz jej dewizy życiowej  – Bóg, honor, praca i ojczyzna to sens życia. Zaprezentowanie dzisiejszej działalności Pani Stanisławy Kociełowicz, pełniącej funkcje prezesa Zarządu Okręgu Szczecińskiego Światowego Związku Żołnierzy AK oraz wiceprezesa Stowarzyszenia Łagierników Żołnierzy AK i aktywności związanej z pełnionymi funkcjami.

Wystawa plakatów 100 years of the Republic of Poland in English 16-19 stycznia 2018 r.

Akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości 13 listopada 2017 r. wszystkie klasy I, II, III Drogi Polaków do niepodległości w czasie I wojny światowej w latach 1914 – 1918 Cel: uświadomienie uczniom znaczenia wydarzeń I wojny światowej w przywróceniu niepodległego bytu Rzeczypospolitej Prowadzący: magister historii Rafał Zommer. Plan spotkania historycznego: prezentacja uzbrojenia i broni strzeleckiej państw zaborczych, karabiny: Mosin, Mannlicher, Mauser.

Wystawy i gazetki Gazetka sztalugowa – 11 listopada Święta Odzyskania Niepodległości 10 listopada 2017 r.

Konkurs Wiedzy o Święcie Odzyskania Niepodległości 10.11.2017 r.

Realizacja treści patriotyczno-niepodległościowych na lekcjach wychowawczych i przedmiotowych przez wszystkich nauczycieli