Home / Dla kandydatów / Turniej Debat w Szczecinie – 26 października 2018

Turniej Debat w Szczecinie – 26 października 2018

Dnia 26 października, przedstawiciele naszej szkoły, pod opieką prof. Dariusza Okonia, udali się do LO V, gdzie wzięli udział w debacie oksfordzkiej z reprezentacją ZSEE. Naszą szkołę reprezentowali: Izabela Mazur, Nikola Raczykowska, Magdalena Kogut, Jakub Chełminiak, a tematem była ochrona środowiska poprzez zakaz stosowania jednorazowych wyrobów plastikowych

Gospodarze przyjęli nas ciepłym posiłkiem, a także słodkim poczęstunkiem. Debatę poprzedziło wystąpienie prezydenta Szczecina – Piotra Krzystka.

Choć debata zakończona została remisem wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody w postaci słowników języka angielskiego wydawnictwa Oxford. Całe zdarzenie przebiegało w przyjaznej i spokojnej atmosferze, a drużyny pomimo zaciętej walki, zachowały zasady kultury i gry fair-play.

Jakub Chełminiak, klasa I A