Home / Dla kandydatów / Dzień Matematyki

Dzień Matematyki

Dnia 22 marca odbył się w VI LO dzień “Królowej Nauk” – Dzień Matematyki. Z tej okazji uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w wykładach prowadzonych przez pracowników naukowych Studium Matematyki ZUT. Klasa 2C wysłuchała wykładu – Zagadki nieskończoności – prowadzonego przez dr Adama Bohonosa. Klasy: 1C i 2A wzięły udział w wykładzie – Matematyka wyborcza – prowadzonym przez dr Ilonę Iglewską – Nowak.

Ponadto uczniowie klas pierwszych wzięli udział w Turnieju Klas I rozwiązując zadania matematyczne dotyczące zdrowego odżywiania – zwycięzcami turnieju zostali uczniowie klasy 1C otrzymując słodki upominek dla klasy.
Odbył się również szkolny konkurs na matematyczną poezję – tutaj laureatami zostali: Agnieszka Szyndlarewicz z klasy 3C, Aleksandra Kopczyńska z klasy 1A oraz Izabela Nowaczyk z klasy 3C.
W kolejnym konkursie na matematycznego Lapbooka laureatami zostały następujące osoby: Katarzyna Janowska kl. 2B2, Sebastian Barnacki kl. 2B2, Julia Olszewska kl. 2B2, Natalia Średzińska kl. 2B2, Agata Wnuk kl. 2C, Weronika Bojanowska kl. 2C oraz Magdalena Landowska kl. 2C.
Przez cały dzień uczniowie mogli rozwiązywać zadania Szkolnej Ligi Zadaniowej, zapoznać się z życiorysami słynnych matematyków, poczytać matematyczne ciekawostki oraz pobawić się logicznymi zagadkami.
Zapraszamy do wspólnej zabawy w przyszłym roku.