Home / Dla rodziców / Trzecia Olimpiada Wiedzy o Mediach

Trzecia Olimpiada Wiedzy o Mediach

W dniu 16.12.2016r. odbył się II etap 3. ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Mediach. Aż czworo uczniów z naszego liceum pokonało rywali w zawodach okręgowych i zakwalifikowało się do etapu centralnego, który odbędzie się w dniach 17-18 marca 2017 r. w Warszawie. Najlepiej poradziła sobie uczennica klasy III a Alicja Czarnowska, która już w ubiegłym roku brała udział w olimpiadzie, teraz uzyskała 19 punktów. Konrad Traczyk z klasy I a i Bartek Rabenda z III a zdobyli po 17 punktów, zaś Bartek Rogowski z klasy II a uzyskał 16 punktów. Każde województwo reprezentować będzie 10 finalistów. – “Po zeszłorocznej olimpiadzie mogę powiedzieć, że wszystko było bardziej profesjonalnie zorganizowane, było też więcej uczestników. Jestem w klasie maturalnej i nie wierzyłam, że przejdę dalej, gdyż mam teraz dużo więcej nauki, więc wynik był dla mnie miłym zaskoczeniem. Jestem zadowolona, gdyż jest to szansa na indeks i dobry wybór studiów” – uznała Alicja Czarnowska. Natomiast Bartek Rabenda dodał: – “Po olimpiadzie fajnie było porozmawiać z innymi uczestnikami i organizatorami, wymienić się refleksjami odnośnie stopnia trudności pytań, co dodawało otuchy w nerwowym oczekiwaniu na ostateczne wyniki”. Gdy zapytałam, które pytania sprawiły uczniom najwięcej kłopotu, Alicja stwierdziła, że najtrudniejsze były te dotyczące włoskiej prasy i mediów podporządkowanych kościołowi, a Bartek Rogowski, że pytania dotycz?ce założycieli prasy francuskiej.

Wiktoria Kastrau IIIa