Start / Galeria / 70-lecie

70-lecie

Wspomnienia są jak perły: mają w sobie coś z klejnotów i coś z łez.

 

Kochani Absolwenci i Przyjaciele Szóstki!

Wielkimi krokami zbliża się 70-lecie VI LO, dlatego pragniemy zaprosić wszystkich chętnych do współpracy w przygotowaniu tego jubileuszu. Aby godnie uczcić Szanowną Jubilatkę, chcemy stworzyć monografię naszej szkoły, a także wydać numer specjalny gazety szkolnej Zbliżenia upamiętniający 100 niezwykłych osobowości Szóstki. Jednak bez Waszej pomocy będzie nam bardzo trudno. Przesyłajcie swoje propozycje, zdjęcia i wspomnienia na adres sekretariat@lo6.szczecin.pl lub kontaktujcie się z nami telefonicznie (91-484-60-88), a my wyślemy redaktorów naszej gazety, by spisali Wasze wspomnienia.

Uroczystości związane z 70-leciem szkoły będą odbywać się 27 i 28 września 2019 roku.

Kolejne informacje dotyczące jubileuszu będą się ukazywać sukcesywnie na naszej stronie internetowej w zakładce 70-lecie.

Uwaga

18 października 2018 r. o godz. 17.00 odbędzie się w szkole spotkanie wszystkich nauczycieli, pracowników, absolwentów, przedstawicieli rodziców i uczniów,
którzy chcą brać udział w organizacji jubileuszu.

 

W sobotę 9 czerwca 2018 r.odwiedzili naszą szkołę maturzyści sprzed 50 lat, dokonali pamiątkowego wpisu w  kronice i złożyli swoje podpisy na podarowanej grafice szkoły.  Wizyta w szkole trwała ok. 2 godzin. Wspominali znajomych, nauczycieli i naukę w szkole,  w klasie nr 7 –  był nauczany język łaciński, a biologia – tak jak dziś w klasie nr 4. Pamiętali mieszczący się w obecnym Klubie uczniowskim – basen.

Już teraz Państwo zadeklarowali chęć uczestniczenia nie tylko w obchodach, ale też w przygotowaniu Jubileuszu 70 lecia naszego liceum. Bardzo dziękujemy i czekamy na ponowne spotkanie.