Home / Dla kandydatów / Zakończenie roku szkolnego przez uczniów klas III

Zakończenie roku szkolnego przez uczniów klas III

Człowiek powinien sam siebie tworzyć.

Świat zewnętrzny i jego wstrząsy są materiałem, z którego masz stworzyć siebie i to, co ciebie otacza. Wszystko jest w twoich rękach, bądź więc szczęśliwy.

Janis Rainis

 

Szanowni Rodzice, Drodzy Absolwenci,

powinno być dzisiaj w szkole gwarnie, radośnie, uroczyście!

Jest cicho, spokojnie, choć inaczej niż każdego dnia. Wyjątkowość i podniosłość tego zdalnego zakończenia roku szkolnego uczniów klas trzecich podkreśla odświętny wystrój Szkoły oraz szczególny nastrój wszystkich pracowników, którzy dzisiaj mogą być i pracować w szkole.

Wydrukowane świadectwa, medale, wyróżnienia oraz listy gratulacyjne dla Was i Rodziców czekają na lepszy czas. Decyzją Rady Pedagogicznej VI LO w Szczecinie z dnia 21 kwietnia 2020 r. wszyscy uczniowie klas trzecich ukończyli szkołę, a Medal Najlepszemu Uczniowi otrzymuje absolwentka klasy trzeciej c – Hanna Gromek. W imieniu grona pedagogicznego z całego serca gratuluję Hani zdobycia medalu, Wszystkim Absolwentom wyników w nauce, a Rodzicom składam wyrazy uznania i podziękowania za wspólne budowanie szkolnej rzeczywistości przez całe trzy lata nauki.

Głęboko wierzę, że może już niedługo spotkamy się na uroczystości zakończenia roku szkolnego w szkole, bo nawet najbardziej szczere zdalne gratulacje i życzenia nie zastąpią bezpośrednich relacji i bliskości.   

Razem z Wami czekamy na ogłoszenie terminów egzaminu maturalnego, wierzę, że postaramy się jak najefektywniej wykorzystać „darowany” dodatkowy czas na przygotowanie się do niego.

Jesteśmy z Wami i życzymy powodzenia! – Bożena Ulchurska-Jackowska

 

A kiedy już będzie po wszystkim

Gdy świat wróci na miejsce

Pójdziemy razem na spacer

Trzymając się za ręce.

 

A kiedy już będzie po wszystkim

Do kina razem wyjdziemy

Wracając parkową aleją

Chmury podziwiać będziemy

 

A kiedy już będzie po wszystkim

Świat się na chwilę zatrzyma

Serce wdzięczność otuli

Odeszła niedobra godzina

 

A kiedy już będzie po wszystkim

Przyjdzie czas zrozumienia,

że zawsze obok był człowiek

z sercem zamiast kamienia

 

Elżbieta Bancerz