Home / Bez kategorii / Praca zdalna szkoły

Praca zdalna szkoły

Szanowni Państwo,

zgodnie z ROZPORZĄDZENIEM MEN z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 W VI LO w szczecinie ustala się następującą organizacje realizacji zadań z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość:

1.  od dnia 25 marca (środa) realizujemy zadania zgodnie z tygodniowym planem lekcji w rozumieniu przedmiotów w poszczególnych dniach, uwzględniając potrzeby i możliwości psychofizyczne uczniów, higieny pracy oraz rzeczywiste możliwości w komunikacji ze swoimi uczniami; oceniamy pracę uczniów.
    2. Tygodniowy zakres treści nauczania dla poszczególnych klas i oddziałów wynika z tygodniowego planu zajęć, co zapewnia w miarę możliwości równomierne obciążenie uczniów w poszczególne dni tygodnia oraz zróżnicowanie zajęć w każdym dniu, przy czym nauczyciel zobowiązany jest do realizowania zagadnień wynikających z podstawy programowej, co oznacza możliwość rezygnacji z
      treści wykraczających, które są ujęte w wybranych programach nauczania.
    3. Praca uczniów podlega ocenie zgodnie z kryteriami Przedmiotowych Zasad Oceniania.
    4. Z uwagi na trudności techniczne możliwe jest przesyłanie zadań, zagadnień w terminach innych niż godziny przedpołudniowe i dlatego proszę o życzliwość i wyrozumiałość.
    5. Terminy klasyfikacji uczniów klas trzecich zostają zachowane – wstępna klasyfikacja to 8 kwietnia.
    6. Konsultacje indywidualne z nauczycielami możliwe są z wykorzystaniem wszystkich dróg komunikacji zdalnej, którymi Państwo dysponujecie za zgodą nauczyciela.

Z wyrazami szacunku, życzeniami zdrowia dla całych Rodzin, ogromną prośbą o wzajemne wsparcie i życzliwość oraz pozytywne wzmacnianie Państwa dzieci a naszych uczniów w tej trudnej dla wszystkich rzeczywistości,

do zobaczenia w szkole

Bożena Ulchurska-Jackowska