Home / Dla kandydatów / Polsko-niemiecka wymiana młodzieży

Polsko-niemiecka wymiana młodzieży

W marcu po raz kolejny gościliśmy w szkole partnerskiej Widukind-Gymnasium Enger w  Nadrenii Północnej-Westfalii.

Gospodarze starali się zapewnić nam atrakcyjny program pobytu. Udział w zajęciach lekcyjnych dał nam możliwość porównania organizacji życia szkolnego w obu krajach. Wspólnie z niemieckimi kolegami pracowaliśmy nad projektem Enger und seine Umgebung.

Odwiedzililiśmy dwa miasta: Bremen oraz Bielefeld, gdzie byliśmy z wizytą w  fabryce firmy Dr. Oetker.

Artykuły na temat naszego projektu zostały opublikowane w gazetach Neue Westfälische i Westfalen-Blatt.

Cieszymy się na rewizytę gości z Niemiec, którą zaplanowaliśmy na wrzesień 2019 r.

Nasz pobyt w Enger w przeważającej części został sfinansowany przez Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Pomerania ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.