Home / Bez kategorii / XIX SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

XIX SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

Wczoraj, tj 19 lutego uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie recytatorskim i poezji śpiewanej. Do konkursu zgłosiło się 13 osób z różnych klas. W jury zasiedli : pani profesor Grażyna Jura jako przewodnicząca, pani profesor Teresa Witkiewicz a także nasze uczennice: z klasy IIIa – Weronika Sztukowska, z klasy IIIc – Aleksandra Drążkowska.

Tegoroczny konkurs nie miał tak surowego regulaminu, jak w ostatnich latach, bowiem chcieliśmy zachęcić do bardziej swobodnego wyboru tekstów. Cieszymy się, że wybieraliście różnorodne utwory i autorów z różnych okresów literackich W czasie naszego konkursu publiczność wybierała najlepszego recytatora. Został nim Piotr Tołkacz.

Konkurs prowadzili: Natalia Pluskota i Dominik Sądkiewicz – uczniowie klasy Ic.

I miejsce w recytacji zdobył Piotr Tołkacz z klasy IIIa Zaprezentował utwór Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego pt. : Ofiara świerzopa

II miejsce w recytacji zdobyła Kinga Kruszewska z klasy IIb2 Zaprezentowała fragment Pana Tadeusza Adama Mickiewicza

III miejsce w recytacji zdobył Jędrzej Kleszcz Zaprezentował fragment z Miasta śniących książek Waltera Moersa.

W poezji śpiewanej I miejsce zdobyła Laura Sypniewska z klasy Ia . Zaśpiewała poezję księdza Jana Twardowskiego Bliscy i oddaleni

II miejsce zdobyła Sibela Pinar z klasy IIb1 z piosenką także księdza Jana Twardowskiego Było

III miejsce zdobyła Basia Karbownik z klasy Ib . Basia zaprezentowała   Bombonierkę Basi Stępniak Wilk

Wszystkim uczestnikom dziękujemy