Home / Dla kandydatów / ROK DLA NIEPODLEGŁEJ W VI LO – Klub Debat w zmaganiach debatanckich

ROK DLA NIEPODLEGŁEJ W VI LO – Klub Debat w zmaganiach debatanckich

Ponad rok temu młodzież VI LO, należąca do klubu debat zainicjowała obchody stulecia zajmując pierwsze miejsce w szczecińskim turnieju debat oksfordzkich (Szczecin 10.11.2017 r.). Oprócz tego nasi uczniowie wzięli udział w różnych konkursach o tematyce niepodległościowej (Turniej Debat Historycznych IPN w Szczecinie (27-28.02. 2018 r.), Turniej Debat Oksfordzkich o Tematyce Społeczno-Prawnej fundacji Court Watch w Warszawie (9.06.2018 r. ? II miejsce). Dodatkowo młodzież VI LO spotykała się (i nadal spotyka) cotygodniowo na  debatach wewnątrzszkolnych, a dyskutowane tematy oczywiście dotyczyły lub nawiązywały do kwestii tegorocznej, okrągłej rocznicy.

Ukoronowaniem Roku Dla Niepodległej planujemy uczynić trzy konkursy debatanckie o tematyce niepodległościowej. Pierwszy z nich organizuje IPN w Krakowie (grudzień 2018), drugi – ZSEE w Szczecinie (grudzień 2018), natomiast trzeci – IPN w Szczecinie (luty 2019).