Home / Dla rodziców / 100-lecie Niepodległej

100-lecie Niepodległej

Dziesiejsze obchody 100-lecia Niepodległej składały się z:
1. Akademii prowadzonej przez uczniów klasy 2b2 i przygotowanej przez p. Teresę Witkiewicz, podczas której Pani Dyrektor Bożena Ulchurska-Jackowska przekazała wszystkim zgromadzonym:
„…Dzisiejsze uroczystości z udziałem wszystkich uczniów, nauczycieli, rodziców i pracowników szkoły są zwieńczeniem obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości w naszym liceum  -szczecińskiej Szóstce.
Od najdawniejszych lat szkoła miała wpływ na kształtowanie państwowości i narodowej przynależności, budowała i rozwijała poczucie patriotyzmu oraz troski o własne państwo.
Przygotowując się do dzisiejszego spotkania z Wami – Uczniami, zastanawiałam się na jakie wydarzenia z naszej historii wskazać jako najważniejsze, najbardziej zapadające w pamięć i w serce.
Jak w kilku minutach odnieść się do stu lat niepodległej Polski w kontekście ponad tysiącletniej historii naszego kraju?
Historii pisanej bohaterstwem minionych zdarzeń, literaturą, sztuką, ale przede wszystkim codzienną pracą kolejnych pokoleń zwykłych ludzi.
Pomoc odnalazłam w poezji i muzyce Marka Grechuty w jego utworze – OJCZYZNA, który jest zobrazowaniem myśli przewodniej naszej szkolnej rzeczywistości, że młodym ludziom trzeba dać korzenie i skrzydła.
Korzenie, czyli historię, tradycje, hierarchię wartości
i skrzydła, czyli prawo do wolności, do decyzji i do samodzielności.
Zapraszam do wspólnego posłuchania i refleksji …”
2. Wspólnego odśpiewania Hymnu Polski w ramach akcji Rekord dla Niepodległej
3. Wspólnym wypuszczeniu białych i czerwonych balonów.
4. Poczęstunku przygotowanego przez Radę Rodziców w postaci ogromnego torta.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *