Home / Bez kategorii / Dzień Edukacji Narodowej i Ślubowanie uczniów klas I

Dzień Edukacji Narodowej i Ślubowanie uczniów klas I

Dnia 15 października 2018 r. na sali gimnastycznej VI LO  w Szczecinie odbyła się uroczystość upamiętniająca rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 roku.

Podczas obchodów Dnia Edukacji Narodowej, uczniowie klas pierwszych dokonali uroczystego ślubowania na sztandar VI Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Szczecinie.

Dzień Edukacji Narodowej jest okazją do nagradzania wyróżniających się nauczycieli i pracowników niepedagogicznych.

Odznaczenia i wyróżnienia dla nauczycieli wręczane są przez Ministra Edukacji Narodowej, Kuratorów Oświaty, Prezydenta Miasta i inne władze samorządowe na uroczystych galach.