Home / Dla kandydatów / Genetyka dla edukacji i rodziny

Genetyka dla edukacji i rodziny

W minioną sobotę tj. 21 kwietnia wybrani uczniowie naszej szkoły po raz drugi zostali zaproszeni na konferencję naukową pt. Genetyka dla edukacji i rodziny organizowaną przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wspierania Rodzin z Predyspozycją do Nowotworów Dziedzicznych w Centrum Nowych Technologii Medycznych Pomorskiego Uniwersytetu w Szczecinie. Oprócz wykładów głoszonych przez specjalistów od tematyki genetycznej, zdrowego żywienia i predyspozycji do chorób dziedzicznych tj. prof. Jana Lubińskiego (PUM), dr Edyte Balejko (ZUT), dr hab. Jolantę Kiełpińską (ZUT) oraz dr Wojciecha Kluźniaka (PUM) młodzież miała okazję wziąć udział w warsztatach praktycznych pt. Techniki molekularne wykorzystywane w badaniach genetycznych oraz samodzielnie komponować zdrową żywność.