Home / Dla kandydatów / Dni Języka Angielskiego

Dni Języka Angielskiego

W dniach 5-8 marca odbyły się w naszej Szkole Dni Języka Angielskiego. W tym czasie młodzież wzięła udział w różnorodnych konkursach: na czasowniki nieregularne, poznaj Wielką Brytanię, angielski brytyjski vs. Amerykański , konkurs ?kto pierwszy?, konkurs na literowanie wyrazów oraz konkurs piosenki. Uczniowie całej szkoły w tym samym czasie brali również udział w konkursie on-line z wiedzy o krajach anglojęzycznych. Liczba chętnych była codziennie ogromna, co też pozytywnie świadczy o wiedzy uczniów i tym, że chętnie chcą używać języka angielskiego. Uczniowie zaangażowani byli również w pracę z projektami oraz pracowali nad plakatami poświęconymi tematyce: “Sto lat Polski po angielsku”. Na lekcjach pracowali z filmem, tekstami piosenek oraz książkami po angielsku, rozwijając czytelnictwo po angielsku. Jesteśmy przekonani, że każdy znalazł coś dla siebie i przekonał się, że dziś język angielski jest wszędzie i warto się go uczyć na wszelkie sposoby.