Home / Dla kandydatów / “ISKIERKA RADOŚCI” W VI LO

“ISKIERKA RADOŚCI” W VI LO

Wzorem lat ubiegłych także i w tym roku nasza szkoła włączyła się do akcji charytatywnej PODARUJ DZIECIOM ISKIERKĘ RADOŚCI- SZCZECIŃSKIE SZKOŁY POTRZEBUJĄCYM.
ISKIERKA trwa kilka tygodni i mobilizuje uczestniczące w niej placówki szkolne do podjęcia różnorodnych działań, które pomogą wesprzeć najbardziej potrzebujących: uczniów z rodzin będących w bardzo trudnej sytuacji życiowej i materialnej, domy dziecka, pogotowia rodzinne i opiekuńcze, ludzi samotnych i opuszczonych. W tym roku organizowana jest 17. edycja ISKIERKI. Przez te 17 lat pomoc uzyskały setki, a może nawet i tysiące dzieci!
Uroczysta inauguracja akcji odbyła się dn. 25.11.2017r. w galerii KASKADA.
VI LO reprezentowały Aleksandra Mędrkiewicz i Nela Zommer z kl. IIIa, które brawurowo wykonały utwór Radioactive. Wierzymy, że przy wsparciu i zaangażowaniu całej społeczności szkolnej uda nam się zrealizować wszystkie “Iskierkowe” zamierzenia, a przede wszystkim pomóc potrzebującym.

Szkolny Klub Wolontariusza