Home / Dla kandydatów / Zapytaj jabłoni… – wieczór poetycki Róży Czerniawskiej-Karcz

Zapytaj jabłoni… – wieczór poetycki Róży Czerniawskiej-Karcz

W czwartek 23 listopada 2017 r. w Pałacu Młodzieży w Szczecinie odbyła się promocja najnowszego tomiku poezji Zapytaj jabłoni…, szczecińskiej poetki Róży Czerniawskiej-Karcz. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele szczecińskiego oddziału Związku Literatów Polskich, artyści, przyjaciele i zaproszeni goście, wśród których znaleźli się uczniowie klasy 1 A VI LO. Wszyscy, w jesiennej scenerii i przy klimatycznej, spokojnej muzyce, mieli przyjemność wysłuchać kilkunastu wierszy autorki z najnowszego tomu przeplatanych anegdotami z życia poetki oraz nawiązaniami do poprzednich zbiorów w formie rozmowy autorki z prowadzącą spotkanie Danutą Słowik.

Czwartkowe spotkanie z poezją dla uczniów naszej szkoły było ciekawą formą spędzenia popołudnia oraz zachętą do poznania szczecińskich artystów i pochylenia się nad wierszami, które w praktyce szkolnej sprawiają wiele trudności.