Home / Bez kategorii / Wszechnica Polonistyczna – czas start!

Wszechnica Polonistyczna – czas start!

W środę 22 listopada 2017 r. zainaugurowała swoją działalność w tym roku szkolnym Wszechnica Polonistyczna Instytutu Polonistyki, Kulturoznawstwa i Dziennikarstwa US. Uczniowie klas humanistyczno-medialnych – 1A i 2A – wysłuchali w dwóch wykładów. Pierwszy z nich – Twardy orzech do zgryzienia, czyli o poprawności we frazeologii – wygłosiła prof. Jolanta Ignatowicz-Skowrońska. Licealiści poznali źródła i rodzaje frazeologizmów, ale przede wszystkim wzbogacili swój język o znaczenia frazeologizmów. W drugiej części prowadzonej przez red. Mirosława Salskiego poznali historię i tajemnice polskiego reportażu. Obydwa wykłady to cenne źródło wiedzy, z którego uczniowie będą czerpać na lekcjach języka polskiego w szkole.