Home / Dla kandydatów / Debaty o Niepodległości

Debaty o Niepodległości

Dnia 10 listopada 2017 roku dwie drużyny reprezentujące VI LO starły się z zespołami Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Szczecinie w turnieju debat oksfordzkich. Turniej został zorganizowany przez ZSEE z okazji Święta Niepodległości, w związku z czym debatowano nad tezami dotyczącymi wydarzeń oraz osób, dzięki którym nasz kraj pojawił się ponownie na mapie Europy. W ten sposób obie szkoły uczciły pamięć ofiar i wielkich bohaterów I wojny światowej.
Nad tezą ?Czyn zbrojny był koniecznym warunkiem odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r.? dyskutował zespół w składzie: Nikola Kamieniarz, Marcel Szymborski, Joanna Zinko oraz Ida Kasznia (wszyscy 3 A). Natomiast kolejny ? z Olą Kopczyńską (1A), Izabelą Mazur (1A), Michałem Lachowiczem (1C) oraz Magdaleną Kogut (2A) rozważał, czy Józef Piłsudski odegrał w tym procesie najważniejszą rolę.
Obie drużyny, które przygotował do turnieju nauczyciel historii Dariusz Okoń wróciły do szkoły z tarczą! Gratulujemy dobrych przemówień debatantom z obu szkół i życzymy powodzenia w kolejnych turniejach.

Karolina Pomykaj (klasa 3 A)