Start / Dla kandydatów / Uroczyste Ślubowanie uczniów klas I oraz obchody DEN

Uroczyste Ślubowanie uczniów klas I oraz obchody DEN

13 października 2017 r. o godzinie 11:30na sali gimnastycznej przy ul. Jagiellońskiej 62, odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej połączona z ślubowaniem uczniów klas I VI LO. Uczniowie i ich Rodzice, nauczyciele oraz Przyjaciele VI Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie zostali przywitani wystąpieniem Pani Dyrektor Bożeny Ulchurskiej-Jackowskiej słowami:

Dzień dobry Państwu,

to dla mnie ogromy zaszczyt i przyjemność móc kolejny raz powitać wszystkich gości, nauczycieli, pracowników i uczniów szóstki na uroczystości, która jest świętem całej szkolnej społeczności. Październik obfituje w święta związane z oświatą:
5 października to Światowy Dzień Nauczyciela,
14 października ? Dzień Edukacji Narodowej.

To dobry czas by cieszyć się z sukcesów, ale także zastanowić się dokąd zmierzamy i jakie są nasze cele na następne lata, co warto zachować, a co zmienić i udoskonalić.
Dzień Edukacji Narodowej to piękne święto wszystkich ludzi, którzy tworzą szkołę: nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów i rodziców.

To my wszyscy, i co najważniejsze ? razem, dzień po dniu tworzymy szkolną historię Szóstki, jej zwyczajność, a zarazem niepowtarzalność, tradycje przekazywane przez kolejne pokolenia szóstkowiczów.

Cieszymy się zatem, że na naszych szkolnych uroczystościach są uczniowie i absolwenci, byli i obecni nauczyciele i pracownicy szkoły i zawsze mile witani rodzice, bo chociaż szkoła się zmienia i jest otwarta na wyzwania jakie niesie współczesność, to jedno jest pewne, nasze działania łączy praca dla dobra ucznia, młodego człowieka, bo jak powiedział wielki pedagog Janusz Korczak:

Dziecko nie dopiero będzie, ale już jest człowiekiem?, a nauczyciel nie dostaje do rąk gliny, z której ma dopiero ulepić człowieka według określonego wzoru, ale wchodzi w kontakt z małym człowiekiem, który już jest, czegoś się boi, czegoś chce, ma określone zainteresowania i własne cele.

Słowa Janusza Korczaka są dla nas nauczycieli podstawowym przesłaniem w codziennej pracy.

Bardzo się cieszę, że mogę przekazać Państwu wiadomość, iż za swoją dotychczasową pracę z młodzieżą i dla młodzieży w tym roku szkolnym kolejni nasi profesorowie zostali uhonorowani odznaczeniami i nagrodami Prezydenta Miasta Szczecin.

Medal Komisji Edukacji Narodowej odebrała w dniu 10 października pani prof. Lilianna Kitzman, a nagrody Prezydenta Miasta Szczecin odbiorą w dniu 16 października panie prof. Jolanta Czaja i Monika Łuczak.

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym paniom.

Kolejnym miłym wydarzeniem w naszej szkole jest zwyczaj pasowania na PROFESORA VI LO nauczycieli, którzy rozpoczynają pracę w Szóstce.

Pasowania dokonują nasi goście honorowi: pan prof. Edward Szufranowicz ? wieloletni nauczyciel fizyki w VI Liceum i pani prof. Jolanta Czaja, która z szóstką jest związana już od trzydziestu lat.

Pasowanie odbywa się różami. Dlaczego?

Bo tak jak róża jest królową dla większości miłośników kwiatów ? jest piękna, ale potrafi ukłuć, tak zawód nauczyciela ? w zdecydowanej większości wybierany jest przez ludzi, dla których staje się pasją i powołaniem, ale którzy są świadomi, że zdarzają się w niej chwile, które zabolą, że nie zawsze będzie to praca łatwa, a prosta nigdy.

Witamy Państwa serdecznie w granie szóstkowiczów  i zapraszamy do odebrania aktów pasowania, a panią prof. Czaję i pana prof. Szufranowicza proszę o ich odczytanie i dokonanie pasowania: Agnieszka Jelonek-Pawlik, Justyna Skorupa, Maciej Grzelak, Arkadiusz Hrycyk, Robert Świerkowski.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *