Home / Dla kandydatów / MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH PAŹDZIERNIK 2017

MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH PAŹDZIERNIK 2017

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych w VI LO odbywa się pod hasłem: Książka nas łączy.

W ramach MMBS odbywa się cykl konkursów mających na celu:

– promocję biblioteki szkolnej i jej działań,

– zaakcentowanie Święta Bibliotek Szkolnych,

– propagowanie zainteresowania książką,

– rozbudzenie i kształtowanie kultury czytelniczej,

– podnoszenie poziomu czytelnictwa,

– przedstawienie oferty, z naciskiem na nowości wydawnicze zakupione przez szkołę w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa,

– integrację środowiska szkolnego,

– promowanie pracy grupowej.

Tydzień pierwszy rywalizacji pomiędzy klasami już za nami. Konkurs Czy wiesz kto to napisał? został rozstrzygnięty. Zwyciężyła klasa 1B2. Wyniki szczegółowe klas na podstronie Biblioteka. W Konkursie ładnego pisania wzięło udział pięć klas: 1A, 1B1, 1B2, 2A i 2C. Wyniki konkursu już wkrótce. W konkursie Czytanie bez granic wzięły udział trzy klasy: 1B1, 1B2 i 3B1. Wyniki po zakończeniu głosowania na zdjęcia.

Więcej informacji znajdziesz na podstronie Biblioteka, m.in:

– MMBS 2017 Program obchodów (prezentacja),

– zdjęcia swojej klasy w trakcie zmagań konkursowych,

– szczegółowe wyniki klas w poszczególnych konkursach MMBS 2017.

Grażyna Jura