Home / Bez kategorii / Humaniści w podróży do Krakowa

Humaniści w podróży do Krakowa

W dniach 30.09 – 5.10.2017 r. klasa III a poznawała najciekawsze miejsca Krakowa. Przez te parę dni uczniowie mieli okazję poznać wydział prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim, obejrzeć pochód rektorski rozpoczynający rok akademicki 2017/2018 oraz spacerując po ulicach krakowskiego Kazimierza zagłębić się w kulturę judaizmu, zwiedzając synagogi i żydowskie kirkuty. Jednym z punktów programu, który najbardziej przypadł uczniom do gustu, było spotkanie na Kopcu Kościuszki w radiu RMF FM, które w ciekawy sposób ukazało warsztat pracy dziennikarza radiowego. Nie zabrakło też lekcji o W. Szymborskiej, podczas której mogliśmy pozaglądać do szuflad noblistki. Czas wieczorny umilał uczniom wykład o młodopolskiej bohemie w Jamie Michalikowej przy kawie i ciastku oraz wyjście do teatru na komedię w reżyserii Macieja Wojtyszki ,,Czego nie widać”. Wycieczka zakończyła się lekcjami historii w Muzeum Fabryka Schindlera i Państwowym Muzeum Auschwitz. To doświadczenie wywarło ogromne wrażenie na maturzystach. Ostatni wyjazd klasowy można zaliczyć do udanych. Z pewnością pozostanie on w pamięci uczniów na długo.

Maria Wojtaś i Krzysztof Pełka