Home / Dla kandydatów / Wycieczka klasy 2a

Wycieczka klasy 2a

W dniach 16-21 września br. klasa 2a o profilu humanistyczno-medialnym wraz z wychowawcą Panem Markiem Płatkowskim i Panią Adą Kurtycz była na wycieczce edukacyjnej w stolicy, gdzie uczniowie odwiedzili warszawskie media; telewizję polską i radio, oraz Wydział Dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Podczas wizyty mieliśmy możliwość dowiedzenia się ?od kuchni” wielu ciekawych informacji na temat funkcjonowania radia i telewizji. W gmachu radia przy ul. Niepodległości dziennikarz serwisowy Pan Aleksander Bucnot przybliżył nam dziennikarstwo informacyjne. W trakcie warsztatów przedstawił drogę informacji, od ich pozyskiwania  przez przetworzenie do wyemitowania. Poznaliśmy studia nagraniowe, rezerwowe i emisyjne. Podobnie było w gmachu telewizji przy Woronicza i radiowej Trójce przy Myśliwieckiej. Wraz z przewodniczką szliśmy śladami bohaterów ?Lalki? B. Prusa i belwederczyków. Poznaliśmy powstańczą Warszawę w Liceum im. Batorego i w Muzeum Powstania Warszawskiego. Mieliśmy też okazję przed spektaklem poznać historię i kulisy Teatru Narodowego. Szkoda, że nie dopisała nam  pogoda, bo wrażenia na pewno byłyby bogatsze.