Home / Dla kandydatów / Wrześniowa integracja w Łukęcinie

Wrześniowa integracja w Łukęcinie

Przez trzy dni, od 5 do 7 września 2017 roku uczniowie klas pierwszych z wychowawcami: panią A. Roman i panami: A. Hrycykiem, P. Kulą i Z. Tarnowskim, Radą Pięciu i jej opiekunką panią M. Sadkowską oraz nauczycielkami M. Łuczak, M. Bohonos i A. Jelonek-Pawlik przebywali na obozie integracyjnym w ośrodku “Wrzos” w Łukęcinie. Mimo niesprzyjającej pogody, uczniowie dobrze bawili się uczestnicząc w zajęciach sportowych, matematycznych, biologicznych i polonistycznych. Po pierwszych sportowych zmaganiach okazało się, że najbardziej aktywnymi pierwszakami są uczniowie z klasy 1B2. Podczas drugiego dnia klasy intensywnie przygotowywały się do autoprezentacji. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło wieczorem z wynikiem ex aequo dla klas 1B1 i 1C. Kolejnego dnia wyjątkową kreatywnością w tworzeniu logo wykazała się klasa 1C. Na końcu wyjazdu wybrani uczniowie zostali sprawdzeni ze znajomości statutu naszej szkoły i tę konkurencję wygrała klasa 1A.
Reprezentantka Rady Pięciu, Magdalena Kogut podzieliła się z nami swoją refleksją na temat wyjazdu: “w tym roku wyjazd integracyjny wymagał dużego zaangażowania i determinacji uczniów w tak niesprzyjających warunkach pogodowych. Sądzę też, że nowi uczniowie nie tylko zintegrowali się w swoich klasach razem z wychowawcami, ale za sprawą wielu zabaw i oczywiście dyskoteki dobrze zapoznali się z rówieśnikami z innych klas.”
Znakomitą organizację wyjazdu zawdzięczamy pani A. Roman, a sprawozdanie z pobytu w Łukęcinie przygotowała redakcja “Zbliżeń”, P. Sitarska i M. Rubin z klasy IIIA.