Home / Bez kategorii / DZIEŃ SPORTU

DZIEŃ SPORTU

DZIEŃ SPORTU – CZWARTEK 1 CZERWCA

PROGRAM

1. Mecz piłki nożnej chłopców-klasy pierwsze kontra klasy drugie boisko piłkarskie przy ul. Noakowskiego.
  2. Przeciąganie liny w centralnej części parku przy ul. Noakowskiego. [( drużyny 8-osobowe (4 dz.+4 chł.)]
  3. Indywidualny tor przeszkód – duża sala gimnastyczna
  4. Turniej drużyn mieszanych w piłkę siatkową [(drużyny 6-osobowe( 3 dz.+3 chł.)]-duża sala gimnastyczna.
  5. Turniej tenisa stołowego w kategorii dziewcząt i chłopców-mała sala gimnastyczna.
  6. Ognisko-pieczenie kiełbasek.

Zapisy startujących uczniów w poszczególnych konkurencjach przyjmuje gospodarz danej klasy do poniedziałku 29 maja i przekazuje nauczycielowi wf  do 30 maja

do godziny 10.00. Po tym terminie zgłoszenia nie będą przyjmowane.

SZCZEGÓŁOWY HARMONOGRAM

8.45 zbiórka w klasach: sprawdzenie obecności przez wychowawców, przebranie w stroje sportowe.

9.00 – spotkanie ze wszystkimi klasami i nauczycielami na polanie w parku Noakowskiego (koło bunkrów).

Wspólna gimnastyka i wspólny bieg przez park do ?amfiteatru? znajdującego się przy boisku do gry w piłkę nożną.

9.10 ? Przywitanie i otwarcie Dnia Sportu w VI LO. Omówienie konkurencji i przypomnienie harmonogramu.

Czas rozpoczęcia Konkurencja Miejsce startu Uczestnicy Przepisy Uwagi
9.15 Mecz piłki nożnej klasy pierwsze kontra klasy drugie Boisko do piłki nożnej w parku Noakowskiego Uczniowie i ucznnice VI LO Zespół składa się z 6 grających plus bramkarz.
9.45

Przeciąganie liny Boisko do piłki nożnej w parku Noakowskiego Losowanie, które zespoły będą ze sobą rywalizowały w eliminacjach. Zespół składa się z 8-osób( 4 DZ+ 4 CHŁ). Drużyny ustawią się na wyznaczonych liniach po obu stronach liny. Na sygnał rozpoczną rywalizację. Zwycięski zespół przejdzie do półfinału a następnie do finału.

10.15

Indywidualny tor przeszkód duża hala sportowa wspólny start dziewcząt i chłopców Każdy chętny uczeń z klasy zalicza poszcególne stacje toru przeszkód. Ilość indywidualnie zdobytych punktów sumuje się na wynik klasy.
11.00 Turniej piłki siatkowej drużyn mieszanych duża hala sportowa wspólny start dziewcząt i chłopców Losowanie kolejności gier. Gra systemem pucharowym (słabszy odpada z gry). Każdy mecz, to jeden set do 15 pkt. Skład drużyny:
(3 DZ + 3 CHŁ)+ rezerwa. Zawsze na boisku są 3 DZ i 3 CHŁ.
11.00

Turniej  tenisa stołowego mała sala gimnastyczna wspólny start dziewcząt i chłopców losowanie numerów startowych, gra systemem pucharowym (słabszy odpada z gry). Gra toczy się do dwóch wygranych setów. Każdy do 11 pkt. Trzech najlepszych zawodników gra systemem ?każdy z każdym?.

12.30 ? Podsumowanie rywalizacji sportowej- wręczenie nagród.

REGULAMIN DNIA SPORTU

1. Wszystkie klasy biorą udział w rywalizacji sportowej w różnych konkurencjach.
  2. Zapisy startujących uczniów do poszczególnych konkurencji przyjmuje gospodarz danej klasy.
  3. Zgłoszenie powinno posiadać podpis wychowawcy i powinno być przekazane przez gospodarza klasy lub wychowawcę nauczycielowi wf do 30 maja do godziny 10.00. Po tym terminie zgłoszenia nie będą przyjmowane.
  4. Każda konkurencja jest nagradzana i punktowana. Suma punktów z różnych konkurencji wyłoni najbardziej usportowioną klasę VI LO (dla najlepszej klasy nagroda specjalna).
  5. Dodatkowo punktowane będą: najlepszy sportowy doping i kibicowanie.
  6. Punktacja: I m-ce- 8 pkt, II m-ce 6 pkt, III m-ce- 4 pkt, kolejne miejsca 1 pkt.
  7. Każdy aktywny uczestnik Dnia Sportu za swoje sportowe zaangażowanie otrzymuje 1 pkt dla klasy.
  8. Uczniowie pomagający w Dniu Sportu-pełniący rolę asystentów sędziów otrzymują za swoje zaangażowanie 1 punkt.