Home / Dla rodziców / Zbliżenia z nagrodą Szkolnego Pulitzera!

Zbliżenia z nagrodą Szkolnego Pulitzera!

08.12.2016 r. delegacja redaktorów szkolnej gazetki, wraz z opiekunką panią A. Kurtycz została zaproszona do redakcji Kuriera Szczecińskiego w celu odebrania tytułu Szkolnego Pulitzera. Naszą wizytę rozpoczęliśmy od spotkania z redaktorem naczelnym Kuriera Szczecińskiego panem Tomaszem Kowalczykiem. W miłej atmosferze rozmawialiśmy o możliwości zorganizowania spotkań dla uczniów naszej szkoły, mających na celu zainteresowanie młodzieży pasjami wybitnych szczecinian. Wyraziliśmy również chęć wzięcia udziału w szkoleniu fotograficznym oraz konferencji ze szczecińskimi twórcami reportażu. Później redaktor naczelny zaprezentował nam nowość na rynku lokalnej prasy w Polsce ? aplikację mobilną, służącą do czytania Kuriera Szczecińskiego w dowolnym miejscu, bez konieczności wychodzenia z domu. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że to bardzo ciekawa i potrzebna innowacja, która nie tylko pozwala na dostęp do ulubionej gazety nawet za granicą, ale również na dużą oszczędność. Nasze spotkanie zwieńczyło wręczenie tytułu Szkolnego Pulitzera oraz nagród rzeczowych, dyktafonu i aparatu fotograficznego, które na pewno przydadzą się w naszej redakcyjnej pracy. Otrzymaliśmy też 1000 cebulek krokusów, które już wkrótce ozdobią teren naszej szkoły. Mamy nadzieję, że ta nie pierwsza nagroda otrzymana przez Zbliżenia okaże się też i nie ostatnią. Już nie możemy się doczekać obiecanych nam spotkań.

Konrad Traczyk