Home / Dla rodziców / Wizyta w Szpitalu Klinicznym Nr 1 – odział w Policach

Wizyta w Szpitalu Klinicznym Nr 1 – odział w Policach

19 listopada część uczniów 1B2 wybrała się z wizytą do oddziału Szpitala Klinicznego w Policach. Uczniowie obejrzeli wszystkie główne sale operacyjne, zarówno te przeznaczone do rutynowych jak i nagłych zabiegów. Pani pielęgniarka anestezjologiczna zaprezentowała nam najważniejsze elementy wyposażenia tych sal, niezbędny sprzęt oraz zapoznała nas z ważnymi procedurami obowiązującymi przed po i w trakcie zabiegów chirurgicznych. Zwiedziliśmy także różne sale porodowe.Uczniowie usłyszeli wiele ciekawych historii na temat nietypowych przypadków medycznych, ale również dowiedzieli się dlaczego i jak ważna jest profilaktyka oraz zdrowy tryb życia. Wizyta była bardzo motywująca dla naszych przyszłych lekarzy, gdyż mogli sami dokładnie obejrzeć miejsce, w którym kiedyś chcą pracować i dowiedzieć się wszystkiego, co dla personelu medycznego jest istotne. Teraz bardziej ochoczo zabierają się do nauki przedmiotów kierunkowych.