Home / Dla rodziców / Wizyta w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa

Wizyta w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa

13 października klasa 1B2 odwiedziła Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Uczniowie wzięli udział w krótkim wykładzie dotyczącym zasad bycia dawcą, uzyskali podstawowe informacje na temat grup krwi i historii krwiodawstwa. Następnie przeszli po Centrum drogą dawcy – zajrzeli do rejestracji, zapoznali się z kwestionariuszem dawcy, odwiedzili lekarza, zajrzeli do miejsca, gdzie pobiera się krew od dawców oraz zwiedzili laboratorium, gdzie obrabia się i bada krew. Na końcu wypełniono ankietę, z wyników której widać, że taka forma czerpania wiedzy jak wizyta w Centrum bardzo interesuje naszych uczniów oraz uświadamia im, jak ważne jest bycie honorowym dawcą krwi. Po tej wizycie wielu uczniów rozważa zostanie honorowym dawcą w przyszłości.