Home / Dla rodziców / Krok w chmurę

Krok w chmurę

W piątek, 18 listopada br. redaktorzy szkolnej gazetki ?Zbliżenia? wraz z opiekunką panią A. Kurtycz wybrali się do siedziby firmy home.pl. na zorganizowane przez ?Kurier Szczeciński? warsztaty. Towarzyszyły nam również dwie inne szkoły – Liceum Ogólnokształcące nr 9, z ?Dziewiątymi wrotami? oraz Zespół Szkół nr 4 wraz z ?Parasolem?. Mieliśmy możliwość wziąć udział w dwóch szkoleniach dotyczących przydatnych w redakcyjnej pracy programów komputerowych. Pierwsze z nich, pod kierunkiem pana Roberta Kociemby, polegało na bliższym poznaniu przeznaczenia Microsoftu, zaczynając od rozszerzonych funkcji dobrze znanego nam Worda, przez Publishera i Skype’a dla firm, aż po Swaya, nowopoznanego programu do prezentacji multimedialnych. Po krótkiej przerwie, mieliśmy okazję poznać pana Pawła Skarzyńskiego, który przybliżył nam funkcje darmowego programu – WordPress. Jest to program służący głównie do tworzenia blogów, z różnymi zastosowaniami i możliwościami.

Podczas szkolenia mogliśmy tworzyć własne dokumenty, prezentacje, kolaże, blogi i wiele przydatnych szkolnym dziennikarzom form. Warsztaty zostały zakończone pysznym obiadem w restauracji o nazwie ?Spiżarnia”, tuż obok redakcji ?Kuriera Szczecińskiego”.

Przekazane nam umiejętności poszerzą nie tylko naszą wiedzę, ale również doświadczenie, które możemy wykorzystać przy następnych numerach naszej gazetki szkolnej.

Dziękujemy organizatorom w imieniu szóstego liceum!

Julia Wróblewska 1A